Портите на рая не се отвориха за ЦСКА! Нелепи грешки и неадекватен съдия закопаха червените срещу Копенхаген (Снимки)

7 Dni CSKA09.08.20187560
ЦСКА - Копенхаген, Лига Европа, Мауридес Роке Жуниор

ЦСКА намали шансовете си за класиране за плейофната фаза в турнира Лига Европа. Армейците отстъпиха с 1:2 у дома от датския Копенхаген и усложни максимално задачата си за предстоящия след седмица реванш. Възпитаниците на Нестор Ел Маестро, подкрепяни горещо от 25 хиляди фенове по трибуните, изиграха много силни 40 минути и логично водеха в резултата с 1:0 след края на първата част благодарение на попадението на Мауридес Роке Жуниор. В 41-ата минута обаче съдията Барт Вертентен показа много спорен червен картон на Божидар Чорбаджийски. Останали с човек по-малко на терена, играчите на ЦСКА загубиха битката през второто полувреме и допуснаха пълен обрат след голове на Вавро и Кодро от дузпа.

Наставникът Нестор Ел Маестро бе заложил на схема 4-2-3-1. Изненадата в състава на „армейците” бе пускането като титуляр на левия бек Ангел Лясков. Тийнейджърът бе „хвърлен в боя”, след като по-рано през деня стана ясно, че титулярът Жеферсон Телеш ще отсъства дълго време заради травма. Борис Секулич, Стивън Перейра, Божидар Чорбаджийски бяха другите трима пред вратаря Витаутас Черниаускас. Свързващият дует между защита и нападение за „армейците” на „Васил Левски” пък бе съставен от Жанио Бикел и капитанът Рубен Пинто. Зад нападателя Мауридес пък действаха Кирил Десподов, Едвин Джеси и Тиаго Родригес.

Нашият отбор започна много силно мача. Десподов, Джеси и Мауридес тормозеха сериозно отбраната на датчаните, а в 12-та минута бе вдигната несъществуваща засада на крилото, който овладя в близост до наказателното поле. В следващата минута националът нахлу по фланга и потърси Мауридес, който опита да нагласи топката за свой съотборник. Тя обаче бе избита, но стигна до Бикел, който потърси Тиаго на задна греда. Португалецът стреля мощно от въздуха по диагонала, но покрай целта.

В 16-ата минута щурмът на “червените” даде резултат и те поведоха заслужено. Десподов пое в центъра и тръгна на скорост, за да пусне за Мауридес в наказателното поле. Той на пръв поглед се забави, но в точния момент стреля по тревата и между краката на Йоронен вкара за 1:0!

Наслада за очите! Мауридес взриви Сектор Г, Кюстендилеца и Животното едвам хванаха голаджията

Само 120 секунуди след това Едвин Джеси получи на скорост и тръгна да се надбягва със защитник, но получи контузия и се строполи на земята. След като му бе оказа медицинска помощ ганаецът стисна зъби и игра още 20 минути с травмата, като се премести на върха на атаката, а Тиаго зае неговото място отляво. Мауридес пък действа като фалшива деветка в тези минути.

В следващите минути Копенхаген предизвика няколко сериозни разбърквания пред вратата на ЦСКА, но винаги се намираше футболист в червено, който да изчисти от опасната зона. В 20-та минута Даме Н’Дойе запази топката от Бикел и от 15-тина метра стреля силно, но кълбото срещна сглобката на гредите и излезе в аут за радост на Черниаускас.

ЦСКА поведе на Копенхаген за кеф на 20 000 армейци, съдията изгони Чорбаджийски

В 41-та минута ЦСКА остана с човек по-малко. Чорбаджийски излезе да се бори за първа топка с Н’Дойе, като при единоборството използва ръката си и удари съперника в лицето. Всички футболисти на терена очакваха защитникът да получи жълт картон, но реферът Барт Вертентен вдигна червения и изгони доскорошния капитан на “червените”. Тиаго принудително отстъпи мястото си на Александър Дюлгеров, за да бъде запълнена дупката в центъра на защитата. Денис Вовро пък влезе за Копенхаген, тъй като контузия бе получил Бйеланд.

Второто полувреме се игра почти изцяло пред вратата на ЦСКА. Датчаните започнаха с центриранията веднага, а на Черниаускас се наложи да се намесва в 49-та минута след далечен удар на Фишер. В 52-та Кодро не успя с глава да уцели мрежата, а в 56-та Н’Дойе и Папаянопулос си попречиха взаимно и отново нямаше точен изстрел към вратата.

В 64-та минута поредната избита от наказателното поле топка стигна до Вовро, който получи време да си я нагласи и от 27-28 метра с бомбен шут я изпрати под сглобката на гредите за 1:1. В 68-та Анкерсен бе оставен също да стреля, но от далеч по-удобна позиция не успя да уцели вратата. В 74-та минута съдията

ЦСКА – ФК КОПЕНХАГЕН 1:2
1:0 Mayридес (15)
1:1 Денис Вавро (64)
1:2 Кенан Кодро (74-дузпа)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Борис Секулич, 25. Стивън Перейра, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто (к), 16. Жанио Бикел, 19. Кирил Десподов (78 мин. 26. Валентин Антов), 20. Тиаго Родригес (44 мин. 23. Александър Дюлгеров), 8. Едвин Джеси (35 мин. 7. Жоржиньо), 9. Мауридес

ФК КОПЕНХАГЕН: 21. Йесе Йоронен, 22. Петер Анкерсен, 4. Сотирис Папаянопулос, 5. Андреас Биеланд (45 мин. 19. Денис Вавро), 20. Николай Бойлесен, 8. Николай Томсен (62 мин. 29. Роберт Сков), 33. Расмус Фалк (76 мин. 16. Ян Грегуш), 10. Карлос Зека, 7. Виктор Фишер, 14. Даме Н`Дой, 11. Кенан Кодро