Мечтан старт за България в Лигата на нациите! Лъвовете с четирима армейци в състава треснаха Словения

7 Dni CSKA06.09.201814450
България - Швеция, национален отбор, Божидар Чорбаджийски

България започна по мечтан начин участието сив новия турнир на УЕФА – Лига на нациите. Трикольорите се наложиха с 2:1 при гостуването си на Словения.

Трима футболисти на ЦСКА започнаха като титуляри срещу Словения. Капитанът на ЦСКА Николай Бодуров и Божидар Чорбаджийски действаха в сърцето на отбраната на България. Кирил Десподов пък бе част от атакуващото трио на лъвовете, като действаше по десния фланг на атаката. На почивката в игра се появи и Ангел Лясков, като това бе официален дебют за младока в националния отбор.

Двубоят стартира ударно за лъвовете, които откриха резултата само след 130 секунди. Крилото на ЦСКА Кирил Десподов изведе Божидар Краев на отлична позиция и играчът на Мидтиланд прати топката в десния долен ъгъл на Белец.

Последваха няколко опасни атаки на домакините, които стреснаха родната защита, но без да се стига до опасен удар във вратата на Пламен Илиев. В 39-ата минута домакините от Словения стигнаха до изравнително попадение, което дойде след удар с глава на Зайц. Халфът на Емполи прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на Илиев, след като стреля между Костадинов и Чорбаджийски.

На почивката в игра влезе още един играч на ЦСКА. Левият бек Ангел Лясков замени получилия травма Васил Божиков, като това бе дебют за младока в “А” селекцията на националния ни отбор.

В 58-ата минута България поведе за втори път в този мач с нов гол на Божидар Краев.