Али Соу с дебютен гол за ЦСКА! Армейците сразиха Ботев с помощта на Божинов

7 Dni CSKA23.09.20182890

ЦСКА победи Ботев (Враца) с 2:0 в мач от деветия кръг на Първа лига, който се игра на стадион “Огоста” в Монтана.

В 14-та минута Кирил Десподов стреля по земя от пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката се отби в гредата и рикошира в краката на Валери Божинов, след което се озова в мрежата за 1:0 в наша полза.

Новият нападател в тима ни Али Соу записа дебют като титуляр и отбеляза първия си гол с червената фланелка. Той беше изведен по отличен начин сам срещу вратаря от Едвин Джеси и не се поколеба да ознаменува дебюта си.

В 53-та минута Божинов пропусна да реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Чорбаджийски срещу Петър Атанасов.

ЦСКА остава на лагер в Монтана, където във вторник (25 септември) от 19:00 часа на стадион “Огоста” ще се изправи срещу Монтана в мач от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

В следващия кръг от Първа лига е първото вечно дерби за сезона. ЦСКА ще приеме Левски на Националния стадион на 29 септември (събота) от 17:00 часа.