ЦСКА си го изкара на Септември! Звяра и Тиаго си спомниха как се вкарва

7 Dni CSKA06.10.20185540
Септември (София) - ЦСКА, Мауридес Роке Жуниор, Стивън Перейра

ЦСКА пое глътка въздух след загубата във вечното дерби, като победи Септември с 3:0 на стадион “Васил Левски”. Мауридес и Тиаго сложиха край на сериите си без гол, а Манолев вкара от фаул в края – негово първо попадение през сезона.

Червените се представиха неубедително до 60-ата минута, като в този период срещаха сериозни трудности при изграждането на атаките си. След това стигнаха до още два гола и няколко добри положения. Ел Маестро прати на пейката неубедителните във вечното дерби Секулич, Малинов и Десподов, а на тяхно място стартираха Перейра, Бикел и Жоржиньо. Тиаго пък този път започна на номиналната си позиция зад нападателя.

ЦСКА изнесе слабо първо полувреме, в което не създаде голова ситуация от игра. Септември пък проведе няколко нелоши атаки. Стремежът на символичните домакини бе да атакуват по фланговете. ЦСКА изпълни чрез Тиаго цели 8 корнера през първата част, както и няколко фаула около наказателното поле, но само в две от тези ситуации застраши по-серизно съперника.

В 5-ата минута Мауридес стреля опасно с глава след центриране на Тиаго от корнер, но в аут. В 10-ата Тиаго намери Джеси отдясно, ганаецът навлезе към средата на терена и отправи тежък удар, но Георгиев изби встрани. Малко след това Тиаго пак центрира от корнер и Бодуров стреля с глава, но отново в аут.

Последваха минути на затишие, в които Септември владееше повече топката, но не успяваше да развие докрай своя атака. В 28-ата минута Жоржиньо направи нелош пробив отляво, но сбърка при завършващия пас и съперникът организира отлична атака със 7-8 подавания, в епилога на която Галчев изведе Будинов напълно сам на десния фланг. Нападателят навлезе в наказателното поле, но вместо да шутира, предпочете да подаде към Байду и сбърка, тъй като ганаецът не можа да стигне до топката.

В 35-ата минута ЦСКА получи дузпа. В ситуацията Лясков центрира отляво към Мауридес, а той бе блъснат в гръб и повален от левия бек Иван Стоянов. Реферът Давидов отсъди наказателен удар, който бе бурно оспорван от играчи на Септември. Зад бялата точка застана Мауридес, който след дълга засилка стреля слабо в средата на вратата и излъга Георгиев, хвърлил се към десния ъгъл – 1:0 и първи гол на бразилеца от повече от месец насам.

Домакините пък стигнаха до нова доста добра ситуация в 40-ата минута. След центриране отляво Чорбаджийски отклони, а Гади нанесе опасен изстрел с глава, но Черниаускас изби точно пред голлинията.

Така ЦСКА се оттегли на почивка с гол аванс, а с представянето си се понрави Бикел, чията игра бе изчистена. Септември пък показа добро ниво.

През втората част обаче ЦСКА надигра съперника, особено след 60-ата минута. Септември действаше доста по-затворено и много по-рядко успяваше да застраши армейците. В 62- ата минута Джеси направи рейд между трима бранители и шутира с левия крак, но на сантиметри над гредата. 120 секунди по-късно червените вкараха втори гол. Пинто подаде на Тиаго, а той насочи към влезлия малко по-рано Соу. Гамбиецът пусна пас към Тиаго, като топката мина между краката на бранител и португалецът я прати във вратата с техничен удар по земя – 2:0.

В 70-ата минута ЦСКА организира нова добра атака, при която Жоржиньо изведе Соу отляво сам срещу Георгиев, но нападателят стреля на сантиметри покрай гредата.

Малко след това Янко Георгиев бе заменен принудително от Галев, след като в началото на втората част получи тежък удар в главата от Мауридес. В 80-ата минута пък Будинов направи голям пропуск, като от 8 метра фронтално на вратата стреля в аут.

В продължението резервата Манолев вкара първия си гол през сезона и то какъв – крилото отправи прекрасен удар от фаул от 27 метра, като Галев само леко отклони в мрежата за крайното 3:0.

Септември – ЦСКА 0:3
0:1 Мауридес (37)
0:2 Тиаго (64)
0:3 Станислав Манолев (90+2)

Септември: 21. Янко Георгиев (74 мин. 1. Валентин Галев), 8. Борис Галчев (к), 6. Александру Бенга, 10. Асен Чандъров, 15. Васил Добрев, 22. Георги Стоичков, 25. Иван Стоянов, 20. Ишмаел Байду, 19. Крис Гади (84 мин. 13. Здравко Димитров), 14. Яя Меледже (66 мин. 17. Димитър Костадинов), 9. Мирослав Будинов

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 6. Рубен Пинто, 16. Жанио Бикел, 8. Едвин Джеси, 20. Тиаго Родригес (72 мин. 10. Евандро), 7. Жоржиньо (78 мин. 11. Станислав Манолев), 9. Мауридес (61 мин. 22. Али Соу)