15-годишните спечелиха вечното дерби с обрат

Юношите на ЦСКА до 15 г. обърнаха Левски на “Герена” с 2:1 в шампионатен сблъсък. Мачът бе повторение на финала за Купата на БФС при набор 2003 г. през лятото, спечелен от сините, както и на двубоя в същия турнир през септември. Тогава армейците на свой ред загубиха с 1:2. В срещата вчера ЦСКА бе воден от Сашо Борисов заради наказание на треньора Атанас Борносузов.

Дербито този път премина по съвсем различен сценарий. В 15-ата минута Левски поведе след добра атака и точен удар на Георги Атанасов с глава. Малко след това Атанасов изпусна отличен шанс да удвои в ситуация сам срещу вратаря. Армейците нанесоха своя удар след почивката в рамките на 5 минути. Първо синът на треньора Атанас Борносузов – Йоан, изравни с техничен удар от границата на наказателното поле – 1:1. Малко след това резервата Александър Георгиев оформи крайното 2:1 след асистенция на Йоан Борносузов.

До края ЦСКА имаше още две добри възможности, но Борносузов изпусна, а Ясен Цеков удари греда. С успеха ЦСКА излезе начело в Елитната група до 15 г. с 14 точки (4-2-0). Плътно след червените са Лудогорец и Черно море с по 13.