Най-големият талант на ЦСКА донесе победата на националите в Симитли

7 Dni CSKA13.10.201811880
ЦСКА, Тренировка, Панчарево, Валентин Антов

България U19 победи Кипър U19 с 1:0 в контролна среща, която се игра в Симитли. Лъвовете поеха инициативата още в началото. Играчите на Ангел Стойков създадоха доста възможности, които обаче не успяха да реализират. Удари от дистанция на Валентин Антов и Доминик Янков бяха отразени в корнер. В 11-ата минута след ъглов удар Мартин Минчев (Черно море) би в аут. Три минути по-късно хубава комбинация между Валентин Антов (ЦСКА) и Преслав Боруков (Шефилд У) завърши с изстрел на Антов, който мина много близо до целта. В 34-ата минута се откри найдобрата ситуация за гостите. Кости се озова на добра позиция, но вратарят Петър Иванов (Левски) се намеси решително, топката се удари в гредата и излезе в корнер. Минута покъсно удар извън наказателното поле на Илия Груев бе отразен от кипърския страж. Малко след това изстрел на Мартин Минчев също не намери целта.

През втората част нямаше толкова положения. За сметка на това българският тим реализира най-опасната си ситуация. В 84-ата минута Мартин Минчев проби отдясно и подаде към игралия много силно Антов, който откри резултата. В неделя двата тима ще играят още една контрола. Двубоят е от 11:00 часа на ст. “Христо Ботев” в Благоевград. Срещите с Кипър подгряват ноемврийските европейски квалификации. В първия етап България е в група с Румъния, Гърция и Гибралтар. Мачовете са в Сливен (14-20 ноември).

“В последните години всички международни срещи са напрегнати. Няма слаби отбори. Аз съм доволен от това, че имаме възможност да играем такива мачове, за да се подготвим за квалификациите. От тази гледна точка съм доволен. Още подобре, че макар и трудно, успяхме да спечелим. Всяка победа дава увереност и самочувствие на момчетата”, каза селекционерът Стойков, цитиран от viasport.bg.

СЪСТАВЪТ НА БЪЛГАРИЯ U19: Петър Иванов, Виктор Попов, Слави Косов, Тихомир Димитров, Валентин Антов, Мартин Минчев, Илия Груев (55-Димитър Стоянов), Преслав Боруков (55-Джошкун Теменужков), Доменик Янков (88-Филип Ангелов), Кристиан Добрев (55-Методи Стефанов), Митко Митков (46-Мартин Дичев) Селекционер: Ангел Стойков