Али Соу влезе като резерва за Гамбия! Защитник на ЦСКА пък остана на пейката при класически успех на родината си

7 Dni CSKA13.10.20187730
Монтана - ЦСКА, Купа на България, Али Соу

Нападателят на ЦСКА Али Соу се завърна в националния отбор на Гамбия след 5 години и половина. Той се появи като резерва в квалификацията за Купата на африканските нации срещу Того – 1:1. Тимът на Соу поднесе изненада, след като се опълчи сериозно на фаворита в мача.

Гамбия поведе с гол на Сийсай в 8-ата минута, а Того изравни едва в 81-ата чрез резервата Кевин Денкей. Голямата звезда на Того Емануел Адебайор (Истанбул Б) не взе участие в мача, след като се ужасил от лошото състояние на терена. През първото полувреме заваля проливен дъжд, който наводни игрището.

Бранителят на ЦСКА Стивън Перейра пък остана резерва в друга квалификация в Африка – при успеха на неговата родина Кабо Верде с 3:0 над Танзания.

Днес третият чуждестранен национал на армейците Жоржиньо, се очаква да играе за Гвинея-Бисау при домакинството срещу Замбия от 19:00 часа. Той е съотборник в националния тим с бившето крило на ЦСКА Тони Силва.