Съдийска гавра на Армията! Чернодрешковци заклаха ЦСКА в дербито с Лудогорец

7 Dni CSKA01.04.2017291

Брутални съдийски балтии повалиха ЦСКА в последния кръг от редовния сезон на Първа лига. Армейците загубиха с 0:2 при домакинството си на Лудогорец след две попадения от явни засади. Първо страничният рефер Веселин Мишев не видя, че Козмин Моци е зад червената отбрана при едно центриране от пряк свободен удар, а след това буквално си затвори очите при паса към Вандерсон за втория гол на гостите. Армейците сътвориха доста положения, но така и не успяха да вкарат топката във вратата на Лудогорец.

Двубоят започна доста равностойно, като футболистите на ЦСКА под окуражителните възгласи на публиката се опитаха да притиснат съперника си. В 20-ата минута Рубен Пинто стреля от над 20-ина метра, Ренан не изби много убедително, но при добавката Каранга шутира високо над вратата. Само осем минути след това Лудогорец поведе в резултата. Вандерсон центрира от фаул, а тръгналият по-рано Козмин Моци с глава вкара топката във вратата пазена от Георги Китанов. Червените претендираха за засада, а от видеоповторенията и стоп кадрите на телевизията ясно се видя, че румънеца е зад отбраната на ЦСКА.

В 31-ата минута домакините организираха добра атака отляво. Густаво Кулма проби по крилото, нахлу в наказателното поле и върна топката към точата за изпълнение на дузпи. Връхлитащият Кирил Десподов стреля от движение, но коженото кълбо профуча над градата на гостите. Само 180 секунди по-късно ЦСКА пропиля най-добрата си възможност до този момент. Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ренан.

В 41-ата минута Лудогорец нанесе втори удар. Минев се пребори самоотвержено за топката, която попадна в Марселиньо. Той изведе отлично Вандерсон, откъснал се през центъра сам срещу Китанов, последва подаване към Кафу и последният вкара в празната врата за 2:0. Станислав Манолев скочиха срещу страничния съдия Веселин Мишев с претенции за засада на кариоката. От повторенията ясно се видя, че такава има, но явно асистент-съдията в този момент е гледал хореографията на червените фенове.

Осем минути след началото на втората част домакините имаха отличен шанс да се върне в двубоя. Тогава Натанаел закъсня да се изтегли и покри засадата, при която Каранга излезе сам срещу Ренан, но вратаря на Лудогорец спаси. Последва пас на Арсенио Нунеш отново към Фернандо Каранга, но таранът на домакините не успя да вкара от два метра. В 60-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара трети гол. Кешеру се откъсна зад червената защита и подаде не много добре към отавения абсолютно непокрит Кафу. Бразилецът не успя да овладее добре топката, за да шутира фронтално срещу Китанов, което щеше да е почти сигурно трето попадение.

В 65-та минута трибуните на „Армията“ избухнаха с викове „мафия“, „турци сте“ и накрая изпяха химна на България. Причината бе, че дикторът на стадиона обяви, че след внимателно преглеждане на ситуациите при двата гола и двата са от засада. В 72-та минута и резервата Меркадо се отчете с пропуск, неуспявайки да засече точно подаване на Арсенио.

До края на мача Лудогорец се прибра и чакаше на контраатаки. ЦСКА опита всичко, което можа, за да стигне до попадение, но последният пас и удар не стигаха на „червените“. В крайна сметка те загубиха срещата не и без помощта на реферите и ще влязат в плейофите на Първа лига като трети в класирането. Лудогорец пък увеличи преднината си пред Левски на 16 точки.

ЦСКА – ЛУДОГОРЕЦ 0:2
0:1 Козмин Моци (28), 0:2 Джонатан Кафу (41)

ЦСКА: Георги Китанов, Станислав Манолев , Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков , Петрус Бумал, Рубен Пинт , Кирил Десподов , Арсенио Нунеш (77 мин. Руи Педро), Густаво Кулма (46 мин. Кевин Меркадо), Фернандо Каранга (65 мин.  Кевин Кубемба)
Треньор: Стамен Белчев

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Йордан Минев, Натанаел, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Лукас Саша, Абел Анисе, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешерю (81 мин. Жуниор Кишада)
Треньор: Георги Дерменджиев