ЦСКА разпра Морето! Каранга се равихри с два гола, но бразилецът май се контузи тежко

7 Dni CSKA08.04.2017120

ЦСКА се върна на победния път в Първа лига. Армейците сразиха Черно море с 3:1 в първия двубой от плейофната фаза в Първа шестица. В герой за тима на Стамен Белчев се превърна нападателят Фернандо Каранга, който вкара първите си два гола с червената фланелка. Третото попадение пък бе дело на младата звезда Кирил Десподов. Бразилският голмайстор обаче е със съмнения за много тежка контузия, след като при втория гол се сблъска с вратаря на гостите Емил Михайлов. Според коментатора на мача по Диема Спорт Илиан Енев, кариоката е със счупен крак.

„Червените“ започнаха вихрено мача и изпуснаха две абсолютно чисти положения още преди да са изтекли и 60 секунди. Първо Каранга се размина с перфектно подаване на Десподов, а след това Руи Педро от по-малко от 10 метра не успя да нацели вратата след нов чудесен пас от фланга.
В 10-та минута Моряците за една бройка сами да вкарат вълка в кошарата. Лошо подаване назад бе изчистено в последния момент от Тодор Траянов преди Каранга да излезе сам срещу вратаря Михайлов. В 16-та стражът на варненци направи отлично спасяване с крак след удар на Десподов от близка дистанция. ЦСКА продължи тоталната си доминация и в следващите минути, но гостите се поокопитиха и не допуснаха нови положения пред вратата си до 37-та минута. След пряк свободен удар топката се озова в краката на Педро, който пак не съумя да намери мрежата, въпреки че Михайлов бе паднал.
Логичното се случи в последната минута на редовното време. Десподов получи вдясно от Педро и пусна между защитниците за Каранга, който заобиколи Михайлов и с лекота откри резултата и головата си сметка за „червените“. Те се възползваха чудесно от шока в редиците на варненци и само 120 секунди по-късно вече водеха с 2:0. Арсенио центрира, Десподов надскочи Стефан Станчев и с глава насочи към вратата. Топката срещна напречната греда преди да влезе в мрежата.

На почивката в игра за Черно море се появи Георги Илиев, който замени Борислав Балджийски. Капитанът на варненци се отчете с неточен изстрел от фаул в 52-та минута, а малко преди това Каранга с глава не успя да затрудни Михайлов.

В 57-та Моряците изпуснаха най-добрата си възможност до момента. Костадинов изведе Кузма отдясно, той финтира защитник, но Китанов скъси ъгъла и спаси удара. 3 минути по-късно положението за Черно море стана отчайващо. Руй Педро и Траянов се спречкаха при фаул за „червените“, а бранителят на гостите избута с две ръце при спряна игра португалеца и Никола Попов го изгони с директен червен картон.

ЦСКА вдигна оборотите и вече с човек повече за 5 минути изпуснаха три чисти положения. Резервата Кулма бе спрян от Михайлов, Каранга стреля много неточно от точката за дузпата, а и силният удар на Десподов бе спасен от вратаря.

В 75-та минута, когато третият гол се печеше, Божидар Чорбаджийски направи голяма глупост, удряйки с лакът Иван Коконов и бе изгонен с втори жълт картон. Само 120 секунди по-късно Моряците намалиха точно чрез Коконов. Марек Кузма получи зад защитата на „червените“ при явна засада, Пинто успя да отклони, но на пътя на Коконов, който преодоля Китанов и върна Черно море в мача.

ЦСКА поде нов натиск и Кулма не успя да реши всичко с трети гол, стреляйки от малък ъгъл в 78-та минута. Удар с глава на Бодуров в 81-та пък профуча опасно близо. Така дойде 87-та минута, в която Фернандо Каранга вкара за втори път и оформи крайното 3:1. Бразилецът реализира след чудесен пас на Густаво Кулма, но не успя да се зарадва на попадението си. При удара, с който вкара на Михайлов, деветката на „червените“ бе изритан много лошо и бе изнесен на носилка със съмнения за счупен крак.