ЦСКА нокаутира Локо (Пд) на Лаута и вече докосва второто място

7 Dni CSKA13.04.2017160

ЦСКА победи с 2:1 Локомотив (Пловдив) на „Лаута“ в нервен мач от втория плейофен кръг на Първа лига. Двата тима предложиха голяма битка, която „червените“ спечелиха с голове на Николай Бодуров и Густаво Кулма, а за домакините точен бе Димо Бакалов. Секунди след неговият гол, който бе за 1:1, Локо остана с човек по-малко заради директен червен картон на Парвиз Умарбаев, който удари без топка Давид Симао,  и така Смърфовете играха над час с 10 души.

ЦСКА започна мача по-силно и наложи натиск, който се увенча с ранен гол. В 11-та минута Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, а Николай Бодуров се промъкна между защитниците в черно и с глава отклони в далечния ъгъл на Илко Пиргов. Стражът на Локото успя да докосне топката, но тя бе прекалено силна, за да я избие и така „червените“ поведоха.

В 22-та Бодуров можеше да се превърне в абсолютен герой. Централният защитник напредна през центъра и изпрати бомбен шут към вратата, който се отби в гредата, а след това и в тялото на падналият Пиргов преди топката да бъде изчистена.

„Черно-белите“ се окопитиха и заиграха далеч по-добре след 20-та минута, но единственото, до което успяха да стигнат бе удар от фаул на Мартин Камбуров, който бе право в ръцете на Георги Китанов. В 36-та минута капитанът на пловдивчани притисна Рафаел Перез на централната линия, колумбиецът сбърка при овладяването на топката и ветеранът му я отне, след което бързо подаде към Димо Бакалов, който бе на една линия с Бодуров и Манолев. Крилото влезе в наказателното поле и хладнокръвно преодоля Китанов за 1:1.

Докато футболистите се насочваха към центъра, възникна спор между Давид Симао и Парвиз Умарбаев. Нервите на футболиста на Локомотив се оказаха по-слаби и той удари халфът на „червените“ без топка, за което получи и директен червен картон. Разправията между играчите пък продължи близо две минути, като домакините бяха изключително дейни в протестите си и претендираха, че Симао е провокирал Умарбаев и също е посегнал да го удари. В крайна сметка португалецът получи жълт картон за участието си в спора, както и Ванчо Траянов.

От този момент мачът се изнерви, а единствената интересна ситуация до края на полувремето бе силен удар на Антон Недялков, който Пиргов закова на голлинията.

След прибирането на двата отбора в тунела, главният мениджър на ЦСКА Стойчо Стоилов пък бе атакуван от фенове на домакините и се наложи да бъде изведен с охрана от ложата на „Лаута“.

Иначе на полувремето Стамен Белчев извади нервният Симао и пусна Кристиян Малинов, а за Локо в игра се появи Шоко на мястото на Пламен Крумов, който на два пъти получаваше медицинска помощ през първите 45 минути.

Втората част започна по-дейно за „червените“, които опитаха да вкарат още едно ранно попадение. Удар на Кулма рикошира коварно, но излезе в корнер, а в 52-та минута Манолев пусна хитро към първа греда, където Руй Педро изпревари на шпагат Пиргов, но отклони от външната страна на мрежата. Най-сериозният пропуск стана дело на Рафаел Перез. Колумбиецът не успя да уцели топката оставен сам на метър и половина встрани от голлинията след корнер.

На Кевин Кубемба пък бе вдигната несъществуща засада, но за щастие на страничния арбитър Димитър Везалов изпревари африканеца и не му позволи да стреля към вратата.

В 68-та минута току-що появилият се в игра Кевин Меркадо направи фрапантен пропуск. Защитник в черно и Пиргов увиснаха на 5 метра от вратата при центриране от десния фланг, но Меркадо с глава не успя да уцели вратата.

В 71-та минута късметът на домакините се изчерпа и ЦСКА отново поведе. Кубемба получи в наказателното поле и върна леко назад към Кулма, който с прецизен фалцов удар в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Илко Пиргов.

За Локо положението стана и по-лошо, защото Димитър Везалов, който играеше много добре, получи контузия и бе заменен принудително от Кирил Котев. Меркадо заложи прекалено много на силата в 74-та минута и сбърка, пращайки топката над вратата от добра позиция.

До края на мача нови интересни положения нямаше и ЦСКА записа втора поредна победа в плейофите. „Червените“ се доближиха само на 2 точки от втория Левски, който утре гостува на Лудогорец в Разград. Локо Пд пък вече е допуснал 14 гола за 4 мача и рейдът му към Европа изглежда приключил. Смърфовете са на шеста позиция в класирането и имат нужда от сериозно разтърсване, за да се върнат на пътя на победите.