Уникален малшанс! ЦСКА надигра Лудогорец, но изпусна победата

7 Dni CSKA23.04.2017160

ЦСКА изпусна Лудогорец. Двубоят на Армията завърши наравно 1:1. Червените поведоха в резултата след точно изпълнена дузпа от Бумал, но допуснаха гол 15-ина минути преди края.

Първият шут в мача бе на Густаво Кампаняро още в 31-ата секунда, но Китанов спаси. Червените отговориха с опасно положение в третата минута, когато Бодуров се озова очи в очи с Ренан, но вместо да стреля, опита пас и сгреши.

Последваха две изключително опасни положения пред вратата на ЦСКА. Първо, в 6-ата минута Вандерсон за малко не прехвърли Китанов, който със сетни сили изби в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Кампаняро, който стреля от границата на наказателното поле и нацели лявата греда.

В 12-ата минута Фернандо Каранга удари без топка Моци с лакът в устата, за което получи жълт картон. Малко по-късно последва шут от малък ъгъл на Мисиджан, който Китанов изби в корнер. В 20-ата минута пък пред Бодуров отново се откри възможност за гол, но ударът на бранителя от 6-7 метра бе спасен от Ренан.

След това играта се накъса, двата отбора рядко си подаваха повече от два пъти точно и до края на полувремето повече положения пред двете врати нямаше.

През втората част Лудогорец продължи с безобразното си представяне и в 64-ата минута ЦСКА откри резултата. Това стори Петрус Бумал, който вкара от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с ръка на Паломино.

След попадението Лудогорец се изнесе по-напред и в 76-ата минута изравни. Вандерсон се възползва от груба грешка на червената отбрана, нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Марселиньо, който с техничен шут от 7-8 метра изравни.