Непобедимият ЦСКА разплака и Берое! Фамозният дует Каранга – Десподов взриви “Армията” за 7 от 7 в контролите

7 Dni CSKA07.07.201733040
ЦСКА - Берое, контрола, Рубен Пинто, Фернандо Каранга

ЦСКА завърши с победа контролите от лятната си подготовка. Армейците победиха с 1:0 Берое пред погледа на 5 хиляди свои фенове. Единственият гол в мача бе дело на нападателя Фернандо Каранга, който се разписа в 38-ата минута след страхотен пас с пета на Кирил Десподов. Това бе пето попадение за бразилеца по време на контролите от лятната подготовка. С победа си днес, ЦСКА записа 7 победи от 7 мача и така тимът на Стамен Белчев показа, че е готов за старта на новия сезон в Първа лига.

Преди срещата червените представиха отбора за новия сезон, а най-много аплодисменти получиха Божидар Чорбаджийски, домакинът на тима – бай Добри и треньорът Стамен Белчев.

Първият точен удар в мача дойде в 7-ата минута, когато Борислав Цонев стреля от фаул, но Китанов без проблем спаси. Само 120 секунди по-късно червените отговориха с изключително опасна атака, при която Станислав Манолев получи извеждащ пас отдясно зад гърба на гостуващата отбрана, десният бранител центрира по земя, но подаването дойде дълго за Рубен Пинто, който не успя да засече топката в празната врата.

В 12-ата минута Манолев центрира към Десподов, нападателят стреля с глава, но в ръцете на Перниш. В 25-ата минута Берое като по чудо не откри резултата. Първо Педро Еуженио излезе очи в очи с Китанов, но вместо да стреля, макар и от малък ъгъл, предпочете да подава, но това се оказа грешно решение. Все пак топката остана във футболистите на Берое. Фиртулеску направи отлично двойно подаване с Кохей Като, нахлу в наказателното поле на червените и върна към Еуженио, който стреля от десетина метра, но Китанов демонстрира класа и изби.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Така се стигна до 39-ата минута, в която заралии сбъркаха при изнасянето на топката в центъра на терена, последва пас към Кирил Десподов, който се откъсна сам срещу вратаря. Нападателят обаче предпочете да подаде към своя съотборник Фернандо Каранга, който отправи не много убедителен удар от 5-6 метра, но с помощта на късмета топката се озова в мрежата на Берое – 1:0 за ЦСКА.

НА ТРИБУНИТЕ НА “АРМИЯТА” БЕ МНОГО ПО-ГОРЕЩО

Седем минути след почивката реферът вдигна директен червен картон на Борислав Цонев за нарушение срещу резервата Кристиян Малинов в центъра на терена. На мястото на изгонения футболист се появи Ерик Почански и двата отбора продължиха в числено равенство.

СНИМКИ ОТ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 64-ата минута Ерик Почански бе изведен отдясно, той напредна в наказателното поле на червените и подаде към абсолютно непокрития Денислав Станчев, който обаче не успя да реализира останал очи в очи с резервния страж на домакините Витаутас Черниаускас. В 77-ата минута нова опасна атака на Берое завърши с шут на Педро Еуженио от 12-13 метра, но Бодуров самоотвержено сложи тялото си пред силния изстрел и предотврати сериозни неприятности за Черниаускас.

Футболистите ще почиват два дни, а в понеделник започват подготовка за старта на Първа професионална лига. В първия кръг ЦСКА гостува на Славия на Националния стадион “Васил Левски”. Мачът е на 15 август (събота) от 21:00 часа.

ЦСКА – Берое 1:0
1:0 Фернандо Каранга (38)

ЦСКА: Георги Китанов (46 мин. Витаутас Черниаускас), Станислав Манолев (88 мин. Стойчо Атанасов), Божидар Чорбаджийски (к), Николай Бодуров (82 мин. Александър Дюлгеров), Антон Недялков (88 мин. Александър Георгиев), Давид Симао (71 мин. Никола Колев), Тиаго Родригес (46 мин. Кристиян Малинов), Рубен Пинто (82 мин. Милчо Ангелов), Кевин Меркадо (61 мин. Енрике Роберто), Кирил Десподов, Фернандо Каранга (71 мин. Кевин Кубемба)

БЕРОЕ: Душан Перниш, Милен Желев, Павел Виданов, Георги Динков, Веселин Пенев, Мартин Райнов, Кохей Като, Драгош Фиртулеску, Педро Еуженио, Серджиу Негруц, Борислав Цонев