ЦСКА започна сезона с фалстарт! Армейците се скъсаха да изпускат и бяха наказани от Славия (Снимки и Видео)

7 Dni CSKA15.07.201714931

ЦСКА започна с фалстарт новия сезон в Първа лига! Армейците завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Славия, въпреки че през по-голяма част от мача превъзхождаха своя противник. ЦСКА откри резултата в 28-ата минута със страхотно попадение на Фернандо Каранга. Бразилецът засече с глава прекрасно центриране отляво на Александър Георгиев. В началото на второто полувреме обаче кариоката се контузи и това разстрои играта на тима на Стамен Белчев. Славия се възползва от колебанието в редиците на ЦСКА и изравни резултата с попадение на юношата на червените Ивайло Димитров-Косъма.

ЦСКА започна отлично мача и още в 9-ата минута Давид Симао се опита да затрудни Георги Петков, но стражът на белите внимаваше. Пет минути след т0ва Иван Минчев се опита да изненада Георги Китанов с шут от 25 метра, но топката излезе в аут. Шест минути по-късно Славия организира изключително опасна контраатака, чрез която Ивайло Димитров бе изведен сам срещу вратаря на ЦСКА, но нападателят се забави и бе застигнат от червената отбрана. Все пак последва шут, но Китанов без проблем улови. ЦСКА пък отговори с диагонален изстрел Меркадо, но покрай дясната греда.

Така се стигна до 28-ата минута, в която ЦСКА откри резултата. Александър Георгиев центрира отляво, Стефан Велков се подхлъзна, а намиращият се зад него Фернандо Каранга без проблем вкара с глава. Това бе първият червен гол за сезон 2017/18.

ВИЖТЕ ЛУДАТА РАДОСТ НА КАРАНГА СЛЕД ГОЛА ВЪВ ВРАТАТА НА СЛАВИЯ

Пет минути по късно Кевин Меркадо финтира бранител и стрелядобре, но Петков изби в корнер. В 35-ата минута Славия можеше да изравни, когато Ивайло Димитров бе изпуснат от централните бранители в червено и стреля фронтално от границата на наказателното поле, но Китанов демонстрира рефлекс и изби. Малко след това нов шут, този път на Стефан Велев, излезе в аут. Последва атака за червените, която завърши с удар на Кулма, който Петков улови. В заключителните секунди на първата част Бодуров стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Петков отрази.

РАЗГЛЕДАЙТЕ СНИМКИТЕ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

В 57-ата минута голмайсторът Каранга падна на земята при едно безобидно единоборство в центъра на терена и се наложи принудителна смяна. На негово място се появи Кевин Кубемба. Последва опасен шут на Велев, който Китанов спаси, а в ответната атака коварно центриране затрудни Петков и се създаде меле в наказателното поле на белите.

След час игра Славия имаше възможност да осъществи много опасна атака, тъй като петима футболисти в бяло се озоваха срещу трима в червено, но Велев вместо да комбинира със свой съотборник, реши да стреля от 24-25 метра, което се оказа погрешен ход. В 61-ата минута Кирил Десподов като по чудо не вкара втори гол. Кевин Кубемба подаде към Десподов, който не уцели опразнената врата.

Добрата игра на футболистите на Златомир Загорчич до този даде резултат в 62-ата минута, когато Владислав Узунов изведе отлично Ивайло Димитров, който майсторски вкара под плонжа на Китанов. Секунди по-късно Йомов отбеляза за втори път, но попадението правилно бе отменено поради засада. В 69-ата минута само късметът спаси ЦСКА, когато Петко Христов стреля с глава, но на сантиметри покрай горния ляв ъгъл на червената врата.

СНИМКИ ОТ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В 77-ата минута Густаво Кулма шутира от дистанция, но Петков спаси. Само шест минути след това червените създадоха най-чистото си голово положение през второто полувреме. Станислав Манолев центрира перфектно отдясно към резервата Кристиян Малинов, който обаче не уцели вратата от 4-5 метра.

В следващия кръг, когато ще е първото домакинство на ЦСКА за сезона, тимът на Стамен Белчев приема шампиона Лудогорец. Двубоят на „Българска армия“ е на 22 юли от 21:00 часа.

СЛАВИЯ – ЦСКА 1:1
0:1 Фернандо Каранга (28)
1:1 Ивайло Димитров (62)

СЛАВИЯ: Георги Петков (к), Михаил Венков, Стефан Велков, Петко Христов, Теодорос Папуцоянопулос, Иван Минчев (90 мин. Славчо Шоколаров), Емил Мартинов, Стефан Велев, Владислав Узунов (83 мин. Янис Карабельов), Георги Йомов, Ивайло Димитров (90 мин. Калоян Кръстев)
ТРЕНЬОР: Златомир Загорчич

ЦСКА: Георги Китанов,  Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски (к), Николай Бодуров, Александър Георгиев, Рубен Пинто, Давид Симао (65 мин. Кристиян Малинов), Кевин Меркадо (74 мин. Тиаго Родригес), Густаво Кулма, Кирил Десподов, Фернандо Каранга (56 мин. Кевин Кубемба)
ТРЕНЬОР: Стамен Белчев