ЦСКА превключи на шеста скорост! Армейците зашлевиха звучен шамар на Ботев и критиците си, Каранга блесна с хеттрик

7 Dni CSKA30.07.201719040
Ботев Пловдив - ЦСКА, радост, играчи, фенове

ЦСКА разгроми по впечатляващ начин Ботев (Пловдив) насред Коматево. Армейците категорично надиграха противника си и закономерно победиха с 6:2. В герой за червените се превърна нападателят Фернандо Каранга, който се отчете с хеттрик, а още две негови попадения бяха отменени заради засада. Още два гола за ЦСКА вкара резервата Кирил Десподов, а едно добави новото попълнение Тиаго Родригес.

Първото по-опасно положение бе създадено от домакините. В 9-ата минута Алваро Юлиано стреля от дистанция, ударът хвана в крачка Черниаускас, но за късмет на вратаря топката профуча покрай левия страничен стълб. ЦСКА обаче отговори подобаващо на предизвикателството в 13-ата минута. Тогава Манолев осъществи 40-метров пробив по дясното крило и пусна успоредно по земята, бранител на канарчетата отклони топката, която попадна във Фернандо Каранга и централният нападател отбеляза с шут по земя от 13-14 метра.

Секунди по-късно Чворович изби силен шут извън наказателното поле, Каранга овладя топката и прехвърли вратаря на Ботев, а Минев в опита си да изчисти я прати в собствената си мрежа. Попадението обаче бе отменено заради засада на червения таран. По-добрата игра на ЦСКА в тези минути можеше да даде резултат и в 16-ата минута, когато Тиаго се освободи от Минев и стреля опасно по диагонал, но в аут.

В 22-ата минута ново добро изпълнение в червено, този път на Дюлгеров за малко не доведе до нов гол. Десният бек бе изпуснат от Стоянов, овладя топката на гърди и с параболичен шут от 20 метра нацели напречната греда. Ботев опита да отговори с шут от фаул на Алваро Юлиано, който затрудни Черниаускас, а при ответната атака Каранга вкара за пореден път във вратата на канарчетата, но попадението отново не бе зачетено поради засада.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Логичното се случи в 29-ата минута, когато футболистите на Стамен Белчев вкараха втори гол. След центриране от центъра на терена Каранга се пребори във въздуха с Терзиев и Димов, отклонявайки топката с глава към Тиаго, който с шут от воле разстреля Чворович за 2:0. Ботев можеше да върне едно попадение в 34-ата минута, но Виана като по чудо не вкара след добра намеса на Черниаускас. В 38-ата минута добра атака на домакините отдясно като по чудо не завърши с автогол на хвърлилия се Чорбаджийски, който трябваше да стори това, тъй като Крум Стоянов се намираше зад него и щеше да отбележи. След центрирането от корнер обаче стана здраво меле в малкото наказателно поле на ЦСКА, последва шут отблизо, който Черниаускас отрази, но при добавката Балтанов вкара за 1:2.

В заключителните секунди на първата част гостите можеха да вкарат след поредна грешка в домакинската отбрана, но Каранга не уцели вратата след добър изстрел с глава. Секунди по-късно пак Каранга бе изпуснат за пореден път, но с големи мъки топката му бе отнета. В тази ситуация Димов дръпна тарана на червените за гащетата, който падна, но реферът прецени, че не трябва да отсъди дузпа.

Втората част започна като първата – с много грешки в защитата и халфовата линия на Ботев, които водеха до опасности, но на два пъти те се разминаха с трети гол след мелета пред Чворович.

В 54-ата минута Ботев остана с човек по-малко след втори жълт и респективно червен картон за Йордан Минев. Левият бек на канарчетата препъна Манолев, а съдията Валентин Железов реши, че нарушението е за картон и изгони защитника. В 61-ата минута Манолев за пореден път преодоля без проблем няколко противникови футболисти и бе съборен от резервата Тони Тасев в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, която Каранга реализира.

Само осем минути по-късно Пламен Димов се размина с топката при безобидно центриране отляво и по този начин позволи на Каранга да излезе сам срещу вратаря, който без проблем оформи своя хеттрик. При попадението бразилецът получи схващане и Стамен Белчев го смени с Кевин Кубемба.

В 75-ата минута пловдивчани осъществиха скоростна атака. Виана получи извеждащ пас отдясно и подаде отлично към намиращия се на празна врата Омар Косоко, за когото не представляваше проблем да вкара за 2:4.

Секунди по-късно Виана бе ударен от противников футболист и напусна терена на носилка, а Ботев остана на терена с 9 човека.Разгромът за ЦСКА над Ботев бе завършен в 84-та минута от Кирил Десподов, който чукна леко, но все пак достатъчно добре, фалцово центриране на Манолев и не остави шансове на Чворович – 5:2. Крилото оформи и крайното 6:2, след като се разходи между защитата в жълто-черно и от малък ъгъл по тревата прати в далечния ъгъл, където кълбото се удари и в гредата преди да влезе.

„Червените“ постигнаха първата си победа за сезона и показаха игра, която радваше окото на феновете им. Тимът събра 4 точки от 3 мача и се изкачи до третото място в Първа лига.

Ботев (Пловдив) – ЦСКА 2:6
0:1 Фернандо Каранга (13)
0:2 Тиаго Родригес (30)
1:2 Лъчезар Балтанов (39)
1:3 Фернандо Каранга (61)
1:4 Фернандо Каранга (69)
2:4 Омар Косоко (75)
2:5 Кирил Десподов (84)
2:6 Кирил Десподов (90)

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Алваро Юлиано, Яя Меледже (46 мин. Тони Тасев), Лъчезар Балтанов (к), Фелипе Бризола (68 мин. Лазар Марин), Крум Стоянов (46 мин. Омар Косоко), Фернандо Виана

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров, Божидар Чорбаджийски (к), Николай Бодуров, Антон Недялков, Рубен Пинто (85 мин. Никола Колев), Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Енрике Роберто (65 мин. Кирил Десподов), Станислав Манолев, Фернандо Каранга (71 мин. Кевин Кубемба)