ЦСКА няма спирка! “Армейците” напердашиха Витоша за четвърта поредна победа в Първа лига

7DNI CSKA19.08.20176180
ЦСКА - Витоша Бистрица, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА записа четвърта поредна победа в Първа лига. „Червените“ се разправиха с категоричното 6:1 с новака Витоша (Бистрица). В успешната си серия тимът на Стамен Белчев вече е отбелязал 17 гола – 6 срещу Ботев Пд, 4 срещу Локо Пд, 1 срещу Септември и днешните. Днес „армейците“ вкараха по три гола във всяко от полувремената, като изпуснаха да „качат“ съперника и на двуцифрен резултат.

Мачът на „Българска армия“ започна с минута мълчание в памет на жертвите на атентата в Барселона.

ЦСКА включи на висока скорост от първата секунда и още в третата минута можеше да открие. Каранга открадна топката от защитник в зелено и нахлу до границата на наказателното поле, където падна, а топката се озова в Манолев. Националът веднага стреля, но право в тялото на Михаил Иванов. 120 секунди по-късно обаче прошка нямаше. Тиаго центрира перфектно за Чорбаджийски, който с глава от 10-12 метра насочи неспасяемо в далечния ъгъл за 1:0.

В 13-та минута „червените“ убиха интригата с втори гол. Манолев пусна към Тиаго, който центрира остро за Каранга. Бразилецът донякъде с късмет отклони с външната част на десния си крак, но Михаил Иванов нямаше какво да направи – 2:0 за ЦСКА.

В 21-та минута след двете си асистенции Тиаго опита да се разпише директно от пряк свободен удар, но фалцираната топка профуча покрай гредата. Витоша пък се поокопити след първоначалния натиск и погледна по-смело в предни позиции, като Долапчиев бе най-сериозната заплаха. В 34-та минута нападателят пропиля чудесен шанс да отбележи след грешка на Бодуров, неуспявайки да уцели добре топката от въздуха. В 39-та минута Тиаго и Чорбаджийски повториха упражнението от 5-та минута и капитанът на ЦСКА вкара втория си гол в мача, като този път и вратарят на Витоша не се намеси по най-добрият начин – 3:0 за „червените“.

В 41-та минута гостите можеха да върнат поне един гол, но Гьонов не успя да намери добре топката след центриране на Пеев и тя спокойно се озова в ръцете на Черниаускас.

Втората част започна с нов изстрел на Стефан Христов право в обятията на литовския национал. В 50-та минута Густаво Кулма опита центриране от аутлинията, топката се удари в ръката хвърлилият се на шпагат Гьонов и „червените“ поискаха дузпа. Реферът Станислав Ставров прецени, че защитникът е бил прекалено близо и не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 55-та минута развихрилият се с 3 асистенции Тиаго Родригес най-сетне успя и да се разпише. Стойчо Атанасов получи на фланга и центрира перфектно за португалеца, който с глава матира Иванов за 4:0.

В 60-та Рубен Пинто можеше да отбележи най-красивият гол в мача. Португалецът овладя на гърди след корнер и изпрати мощен удар към горния десен ъгъл, но топката срещна напречната греда. Витоша разгърна много добра контраатака, която завърши с подаване към Григор Долапчиев, който ефектно преодоля Стойчо Атанасов и след това по тревата прати в мрежата на Черниаускас за 1:4. Юношата на ЦСКА не се зарадва на попадението от уважение към родния си клуб.

В 63-та минута в игра се появи Кевин Кубемба на мястото на Каранга и можеше да отбележи с първото си докосване. Конгоанецът засече от дузпата подаване на Манолев, но Михаил Иванов се справи и предотврати пети гол във вратата си.

Бившият страж на Левски допусна фатална грешка в 78-та минута, когато излезе с шпагат да пресреща подаване на Манолев към Рубен Пинто, но се размина с топката и португалецът елегантно с външен фалц прати в опразнената мрежа за 5:1.

До края на мача „червените“ продължиха да доминират и създадоха още няколко опасности в наказателното поле на Витоша, преди логично да падне и 7-ият гол в мача. Тиаго и резервата Енрике разиграха преди вторият да отклони технично към Кубемба и той да изпревари Михаил Иванов, за да отбележи първото си попадение за ЦСКА в официален мач и да оформи крайното 7:1.

Категоричната победа изкачи ЦСКА еднолично на второто място в Първа лига с 13 точки преди утрешният мач на Лудогорец в Русе срещу Дунав. „Червените“ са на една зад лидера Черно море и на 3 пред разградчани, Левски и Верея. Витоша остава на дъното само с 1 точка от 6 мача и голова разлика 5:15. В следващия кръг ЦСКА гостува на Берое.

ЦСКА – Витоша (Бистрица) 6:1
1:0 Божидар Чорбаджийски (5)
2:0 Фернандо Каранга (13)
3:0 Божидар Чорбаджийски (39)
4:0 Тиаго (54)
4:1 Григор Долапчиев (61)
5:1 Рубен Пинто (78)
6:1 Кевин Кубемба (90)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас,  Стойчо Атанасов (75 мин. Кирил Десподов), Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто, Станислав Манолев, Кристиан Малинов, Тиаго Родригес, Густаво Кулма (82 мин. Енрике Рафаел), Фернандо Каранга (63 мин. Кевин Кубемба)

ВИТОША: Михаил Иванов, Кристиян Узунов, Кристиян Кочилов (70 мин. Йордан Върбанов), Петко Цанков, Румен Гьонов, Даниел Пеев, Николай Христозов, Ивайло Лазаров (76 мин. Георги Амзин), Даниел Кутев (63 мин. Четин Садула), Григор Долапчиев, Стефан Христов