ЦСКА изравни победна серия от 2013 г.

7 Dni CSKA11.09.20173350
ЦСКА - Верея, Густаво Кулма, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА продължава да гази съперниците си в Първа лига. Армейците победиха Верея през уикенда и записаха шести пореден успех от началото на сезона. По този начин ЦСКА изравни постижение от преди 4 години, когато отборът записа 6 поредни победи под ръководството на Стойчо Младенов.

Само за осем кръга пък Фернандо Каранга задмина най-доброто постижение на отбора през миналата кампания. Тогава голмайстор на отбора стана Густаво Кулма със 7 попадения.

Ето и още любопитни факти:

• Под ръководството на Стамен Белчев ЦСКА изравни 4-годишна серия с най-много поредни победи в Първа лига. За първи път от 2013-а насам армейците постигнаха поредица от 6 успеха в елита. Червените са вкарали 23 гола и са допуснали 4 в нея. При предишната си серия, под ръководството на Стойчо Младенов, ЦСКА вкара 12 гола при нито един допуснат. Армейците я постигнаха в периода 13 септември – 19 октомври 2013 г. Те минаха през Пирин ГД (1:0), Литекс (1:0), Любимец (3:0), Черноморец Бс (3:0), Славия (1:0) и Левски (3:0), преди да загубят с 0:1 от Локо Пд на 26 октомври 2013 г. Сега серията на ЦСКА се състои от мачовете с Ботев Пд (6:2), Локо Пд (4:1), Септември Сф (1:0), Витоша (6:1), Берое (3:0) и Верея (3:0).
  • Балансът на ЦСКА в Първа лига при Стамен Белчев вече е 18 победи, 7 равенства и 4 загуби, или точно 62% успеваемост.
  • В последните си 8 мача – 6 за първенство и 2 контроли (с Царско село 7:4 и Марица 3:1), ЦСКА има 8 победи при голова разлика 33:9. В 7 от 8-те мача ЦСКА реализира поне по 3 гола.
  • Само за 8 кръга Каранга е вкарал, а Тиаго е асистирал повече, отколкото топпостиженията за целия изминал сезон (36 мача). В момента Каранга има 8 гола, а за 2016/17 г. най-много пъти се разписа Густаво Кулма – 7. Тиаго пък вече е със 7 асистенции, след като добави 2 срещу Верея. През миналия сезон най-много голови пасове дадоха Арсенио и Десподов – по 6.
  • Каранга и Тиаго са и настоящите лидери в отбора по системата „гол+пас” с по 10 точки – 8 попадения и 2 асистенции за бразилеца и 3 гола и 7 асистенции за португалеца. Именно Каранга и Тиаго са футболистите с най-високи средни оценки в състава на червените от началото на сезона.
  • Армейците имат по 12 гола преди и след почивката. През целия изминал шампионат ЦСКА реализира едва 16 пъти през първите полувремена, а в 26 от 36-те си мача в елита изобщо не се разписа преди почивката. От началото на това първенство армейците не са се разписвали преди почивката само в една среща – с Лудогорец.
  • В трети двубой този сезон червените не получиха нито един картон след Локо Пд (4:1) и Септември (1:0).
  • Александър Барт и Раул Лое направиха дебют за ЦСКА и армейците вече са използвали 24 футболисти, от които 11 чужденци. Това е отборът, който е пуснал най-много играчи от началото на сезона в Първа лига.
  • Нито един футболист на ЦСКА вече не е бил на терена без смяна от началото на сезона. Последният „мохикан” Бодуров бе заменен в 85-ата минута срещу Верея. Бодуров и Чорбаджийски са били най-дълго в игра в шампионата за червените – по 715 минути.
  • ЦСКА е реализирал 15 гола с десния крак, 5 глава, 3 с левия крак, а има и един автогол в своя полза – на Кохей Като от Берое.
  • Кулма стана 10-ият различен голмайстор на отбора през този сезон. Другите са Каранга (8), Тиаго (3), Десподов (2), Пинто (2), Чорбаджийски (2), Бодуров (1), Малинов (1), Манолев (1) и Кубемба (1).
  • Чорбаджийски записа своя мач №40 в Първа лига (има и 5 гола), като всичките са за ЦСКА. Десподов вече има 70 участия (и 10 гола), като от тях 37 са за Литекс (4 гола) и 33 за ЦСКА (6 гола). Александър Дюлгеров пък закръгли на 130 мачовете си в елита, от които 24 са за армейците.