ЦСКА набута 10 на ДИТ за Купата на БФС

7DNI CSKA14.09.20171880
ЦСКА U15 - Витоша Бистрица, юноши

Юношите на ЦСКА до 18 години преминаха без проблем първия кръг в турнира за Купата на БФС.

Армейците, водени от Ивайло Станев, победиха с 10:0 състава на ДИТ. Двубоят се игра на базата в Панчарево.

Червените поведоха в 9-та минута след гол на Радослав Илиев. В 23-та Емануил Личев удвои за ЦСКА, а в последните 6 минути на първото полувреме паднаха нови две попадения – техни автори бяха Александър Иванов и Жулиан Манолов.

След почивката армейците продължиха пълната си доминация в мача и реализираха още шест гола. Борислав Будинов вкара за 5:0, а с първото си докосване в мача влезлият като резерва Асен Дончев се разписа с глава за 6:0. Седмият гол в мача беше реализиран от дузпа – Будинов стреля точно от 11-те метра, след като наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу Дончев. Защитникът Милен Манчев отбеляза осмото попадение в мача, а дебютантът в състава на ЦСКА Борислав Борисов вкара два гола за крайното 10:0.

Утре (15 септември) ще стане ясен следващият съперник на ЦСКА U18 в турнира за Купата на БФС, съобщават от официалният сайт на “червените”.

ЦСКА – ДИТ 10:0
Голмайстори: Борислав Будинов (2), Борислав Борисов (2), Радослав Илиев, Емануил Личев, Александър Иванов, Жулиан Манолов, Асен Дончев, Милен Манчев

Състав на ЦСКА: 12. Драгомир Захаринов (в), 5. Джулио Чарлов, 15. Милен Манчев, 6. Никола Борисов (к), 4. Адриан Гиргинов, 16. Емануил Личев, 8. Жулиан Манолов, 10. Александър Иванов, 11. Радослав Илиев, 7. Любослав Златков, 9. Борислав Будинов

Резерви: 1. Борис Груев (в), 20. Борислав Борисов, 14. Ертан Тахиров, 3. Асен Дончев, 18. Огнян Николов, 2. Йоан Бауренски, 19. Андрей Йорданов

Старши треньор: Ивайло Станев