България изпусна Казахстан в голов трилър! Двама “армейци” бележат за “лъвовете”

7DNI CSKA06.10.201711950
Младежки национален отбор, Тонислав Йорданов, Александър Георгиев, Ангел Лясков

Шансовете на младежкия национален отбор на България да се класира на Европейското първенство приключиха още преди същинската част от квалификациите. След резила с Люксембург в първия мач, “лъвчетата” се издъниха гръмовно и с другия аутсайдер в групата Казахстан. И пак на собствен терен.

Възпитаниците на Антони Здравков изпуснаха победата и двубоят завърши наравно 2:2, като казахите изравниха пет минути преди края. Малко преди това Ангел Лясков беше изгонен с директен червен картон за безумно влизане в коленете на съперник.

А мачът започна по перфектен начин за българите и не предвещаваше такъв развой. Още в 9-та минута те откриха резултата чрез Кирил Десподов, който беше изведен от Александър Георгиев сам срещу вратаря и нямаше как да пропусне.

Интересното е, че играчът на ЦСКА направи имитация на Кристиано Роналдо при радостта си след отбелязването на попадението. А в тези минути играта на нашите момчета вървеше и не се виждаше как може да се стигне до подобна развръзка.

Но изведнъж казахите взеха инициативата и направиха няколко много опасни атаки. И успяха да изравнят в 20-та минута. Тогава Дмитрий Федин преодоля с един финт влезлия с неразчетен шпагат Стефан Велков и подаде към капитана си Дидар Жалмукан, който прониза мрежата за 1:1.

Последва остър сблъсък между Жалмукан и Петко Христов, като двамата пострадаха тежко и главите им бяха превързани, но продължиха двубоя. До почивката имаше още няколко шанса за гостите, но гол така и не падна.

С подновяването на играта на терена се появиха Тонислав Йорданов и Калоян Кръстев. И първият от тях отново даде преднина на България с попадение, което сигурно и той се чуди как отбеляза.

В 51-та минута при едно безобидно центриране в наказателното поле на Казахстан двама защитници отиграха нескопосано топката и след рикошети в главите им, тя стигна до Йорданов. Той обаче беше с гръб към вратата и без да иска докосна кълбото с рамо и то взе, че се оплете в мрежата за 2:1.

Александър Георгиев изпусна да реши всичко в 72-та минута с трето попадение, а в края и казахите имаха своите шансове. Най-голямата грешка дойде в 82-та минута, когато Ангел Лясков влезе ужасяващо с бутоните в коляното на съперник и и съвсем заслужено беше изгонен.

В 85-та минута резилът стана пълен. Тогава Александър Соколенко намери Оралхан Омиртаев и той с удар между двама защитници и с помощта на гредата прониза Николай Кръстев за 2:2. С това беше сложена точка на спора между тези два тима.

Така след две домакинства срещу двата уж най-слаби отбора в групата, България взе само една точка. Следващият мач е отново с Казахстан, но в Астана. Битката е на 10 октомври. Иначе казахите са с 5 точки и на втората позиция в групата, но с два мача повече от България.