Вратар минал през “Армията” отчая ЦСКА през първите 45 минути срещу Пирин

7 Dni CSKA15.10.20173380

ЦСКА и Пирин играят при 0:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.  През първия четвърт час домакините наложиха териториален натиск, но до този момент не успяват да създадат някакво положение пред Макенджиев.

Първата по-сериозна атака в мача бе в 28-ата минута и я осъществиха гостите от Благоевград. Пирин комбинира добре отдясно и последва прострелно центриране, с което се разминаха двама играчи в зелено. ЦСКА отговори с изстрел на Тиаго, който не застраши Макенджиев.

В 31-ата минута дойде и първото голово положение. Енрике се озова на чиста позиция, но шутът му от 7-8 метра бе доста неточен и излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Енрике осъществи отличен индивидуален пробив от центъра на терена, нахлу в наказателното поле на гостите и стреля добре, но Макенджиев изби.

В 40-ата минута ЦСКА като по чудо не откри резултата. Каранга стреля с глава след центриране от фаул, но Макенджиев с невероятен плонж изби в корнер.