ЦСКА с нова грешна стъпка по пътя към титлата! Армейците се блъснаха в челно в стената на Пирин (Снимки)

7 Dni CSKA15.10.201710651
ЦСКА - Пирин, Фернандо Каранга

ЦСКА допусна нова изненадваща издънка в Първа лига. Армейците завършиха наравно 0:0 у дома срещу Пирин (Благоевград) и за първи път от вторият кръг насам не успяха да отбележат гол. В 9 поредни двубоя футболистите на Стамен Белчев успяваха да вкарат, като в този период нанизаха цели 29 гола, но днес с 27 удара не успяха да преодолеят изигралият брилянтен мач вратар Благой Макенджиев.

Първите 30 минути на срещата преминаха изцяло под диктовката на ЦСКА, но отбраната на Пирин бе изключително добре подредена и всички в зелено стояха доста близо един до друг, без да оставят празни пространства за бързите крила на „червените“ и плеймейкъра Тиаго. Таранът Фернандо Каранга бе почти напълно изолиран от играта, докато колегата му от другата страна Станислав Костов се задържаше по-дълго време на 10-20 метра в собствената си половина, отколкото в тази на ЦСКА.

В последните 15 минути на полувремето играчите на Стамен Белчев натиснаха още по-силно и стигнаха до няколко положения пред вратата на Благой Макенджиев. Тиаго стреля опасно от над 30 метра, изпращайки топката на половин метър покрай гредата в 31-та минута. Секунди по-късно чудесна атака преминала през Рубен Пинто завърши с подаване към Енрике Рафаел в наказателното поле, но ударът с левия крак на бразилеца от 10 метра бе изключително разочароващ. Първото спасяване на вратаря на Пирин дойде след мощен изстрел на Енрике, който осъществи отличен индивидуален пробив от центъра на терена.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ НА МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 40-ата минута ЦСКА като по чудо не откри резултата. Каранга стреля с глава след центриране от фаул, но Макенджиев с невероятен плонж изби в корнер. До края на полувремето и Пирин опита да застраши вратата, но отличен шпагат на Барт спря Аймен Суда.

Секунди след почивката червените осъществиха опасна атака, при която Каранга опита да комбинира със свой съотборник, но пасът му от аутлинията на малкото наказателно поле не сполучи.

В 61-ата минута Каранга се пребори за топката и я отклони към Тиаго, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Секунди по-късно Бодуров можеше да вкара след меле около малкото наказателно поле на Пирин, но ударът му с глава излезе покрай лявата греда. В 70-та минута Манолев опита далечен удар, при който топката тупна коварно пред Макенджиев и той предпочете да я боксира, вместо да опита да я улови.

СНИМКИ ОТ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В последните 20 минути Стамен Белчев хвърли всичко налично в атака. На мястото на Густаво Кулма се появи свежият Кевин Меркадо, а в 78-та Раул Лое бе заменен от Кевин Кубемба и „червените“ заиграха с двама централни нападатели.

В последните минути играта се водеше почти само в наказателното поле на Орлетата и в продължението Станислав Манолев отправи мощен диагонален изстрел, който обаче се оказа поредният неточен в срещата.

ЦСКА спечели само 2 точки от последните си два мача и вече изостава на 3 от лидера Лудогорец. Третият в класирането и следващ съперник на „червените“ Левски е на същата дистанция от тима на Стамен Белчев и при победа в събота на „Васил Левски“ ще го измести от второто място в Първа лига. Пирин пък спря поредният лидер в първенството и запазва 11-а си позиция в класирането с 12 точки, на 5 от топ 6 и на 3 пред последните три в подреждането.

ЦСКА – Пирин 0:0

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Александър Барт, Антон Недялков, Рубен Пинто, Раул Лое (Кевин Кубемба), Енрике Рафаел (Станислав Манолев), Тиаго Родригес, Густаво Кулма (Кевин Меркадо), Фернандо Каранга

ПИРИН: Благой Макенджиев, Юлиян Попев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Костадин Ничев, Антон Костадинов, Радослав Кирилов, Аймен Суда, Тодор Траянов, Димитър Благов, Станислав Костов
Резерви: 76. Красимир Костов, 6. Тодор Паланков, 7. Анти Рениа, 4. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев, 23. Марио Топузов, 25. Методий Стефанов