Спиращо дъха дерби! ЦСКА смачка Левски, но взе само точка

7 Dni CSKA21.10.201715201
Левски - ЦСКА, Фернандо Каранга, Тиаго Родригес

Вечното дерби между ЦСКА и Левски завърши без победител. Двата отбора изиграха спиращ дъха мач, който завърши наравно 2:2. Сините откриха рано-рано, но само за 3 минути ЦСКА излезе напред с два гола на Тиаго Родригес. През второто полувреме обаче Левски все пак успя да се оттърси от шока и да стигне до точката.

В двата състава нямаше изненади. За ЦСКА Александър Барт зае мястото на контузеният Божидар Чорбаджийски в центъра на защитата, а Густаво Кулма започна на лявото крило. В Левски Серджиу Буш отново бе предпочетен пред Жуниор Мапуку за върха на атаката, а зад гърба му действаха Прохазка, Обертан и Вутов.

„Червените“ започнаха по-активно мача и в първите пет минути нападаха главно през зоната на Милош Цветкович. Първият изстрел в мача обаче бе на футболист в синьо, който опита късмета си от въздуха от 25 метра, но без достатъчно сила и за Черниаускас нямаше проблеми. Кълбото не бе насочено и точно във вратата. В 7-та минута Жорди Гомез центрира от корнер, вратарят на ЦСКА увисна леко и при опита си да боксира за малко да насочи топката в собствената си мрежата При последвалият ъглов удар Бодуров увисна и Яблонски с глава от 6-7 метра не остави шанс на Черниаускас – 1:0 за Левски! За чехът това бе шесто попадение от началото на сезона и второ в кариерата му срещу ЦСКА.

„Синята“ радост трая изключително кратко, защото само за 7 минути „червените“ обърнаха резултата с два гола на Тиаго. Португалецът изравни в 11-та с красиво воле от границата на наказателното поле, засичайки изчистената от Иван Горанов топка. В 15-та Малинов му подаде в празното пространство на повече от 30 метра от вратата на Митрев, но Тиаго реши да опита изненадващ изстрел и сполучи! Топката тупна пред плонжиралия вратар на Левски и влезе в същия ъгъл, в който и 4 минути по-рано за 2:1 в полза на „червените“!

Левски тръгна малко по-смело в атака, но играчите на Стамен Белчев бързо си върнаха контрола и в 23-та минута се наложи Яблонски да спира със самоотвержен шпагат изстрел на Каранга в наказателното поле. Бразилецът елегантно се бе освободил от Ейолфсон и се завъртя с намерението да обстрелва Митрев, но голмайсторът на“сините“ спести проблемите за своя капитан. Бранителите се справяха с набезите на Каранга и компания в следващите минути, но натискът на „червените“ бе повече от осезаем. Те обаче успяха да организират добра атака в 36-та минута, при която Обертан обърна фронта на нападението с пас към Цветкович. Сръбският бек овладя и стреля силно, но много високо над вратата. В ответната атака Яблонски овладя и върна слабо назад за Митрев, на който се наложи да излиза и да чисти, но право в тялото на Тиаго. За щастие на капитанът на Левски насочилата се към вратата му топка бе много висока и падна някъде на пистата пред сектор „Б“.

В последните 10 минути на полувремето „сините“ опитаха да изнесат играта и донякъде това им се получи, но удари към вратата на Черниаускас нямаше. В заключителните секунди Жорди Гомез центрира от корнер, но слабо и дребничкият Малинов с глава изчисти.

Иначе след 25-та минута играта се понакъса, като нарушенията бяха само в централнта зона на терена. Антонио Вутов и Кристиян Малинов получиха жълти картони, след като играчът на Левски удари с лакът халфът на „червените“ при единоборство за висока топка. Малинов претендираше за изгонването на Вутов и това му донесе официално предупреждение от Георги Кабаков. Реферът изнерви на два пъти футболистите на Левски, давайки леки нарушения в половината на ЦСКА, а Роман Прохазка му поиска обяснения. Вторият капитан на „сините“ обаче се размина с картона.

На полувремето Делио Роси извади Вутов и на негово място пусна Жерсон Кабрал. Първото положение обаче отново бе на сметката на ЦСКА. В 50-та минута Каранга бе изведен сам срещу Митрев, но страничният съдия видя засада и вдигна флага. В 54-та Манолев нахлу от фланга и стреля, но без да затрудни капитанът на Левски. „Сините“ обаче натиснаха своя съперник и след няколко добри атаки стигнаха до изравняването! Цветкович бе оставен на десния фланг, Кулма закъсня и без финтиран, а след това сърбинът центрира меко на втора греда, където Роман Прохазка изпревари Недялков и от няколко метра прати в мрежата на Черниаускас!