ЦСКА се върна на победния път! Тиаго и компания нокаутираха Славия

7 Dni CSKA28.10.20173860
ЦСКА - Славия, Тиаго Родригес, Густаво Кулма, Фернандо Каранга

ЦСКА прекъсна негативната си серия в Първа лига. Армейците победиха Славия като гост с минималното 1:0. Тиаго Родригес вкара още през първото полувреме единствения гол в срещата.

Домакините започнаха малко по-активно срещата и в 6-ата минута Густаво Кулма отправи коварен шут от 12-13 метра, но Стергиакис внимаваше и изби в корнер. В първия четвърт час отбраната на червените допусна две грешки, но белите не успяха да организират опасни атаки. Първо Ивайло Димитров, а после и Мартинов не успяха да намерят свои съотборници, намиращи се на голови позиции.

В 24-та минута Десподов пусна за Каранга по крилото, бразилецът нахлу до аутлинията, пребори се с двама защитници в бяло и стреля от малък ъгъл в тялото на Стергиакис. Топката обаче отиде в Тиаго, който от 2 метра нямаше проблем да я прати в мрежата за 1:0. Португалецът вече има на сметката си 3 гола в 2 мача, след попаденията, които отбеляза на Левски миналия кръг.

В 27-та нова атака отдясно завърши с подаване на границата на наказателното поле за Пинто, който технично продължи за Тиаго. Плеймейкърът стреля с вътрешен фалц към долния ляв ъгъл, но Стергиакис показа рефлекс и изби в корнер. При центрирането от него Бодуров засече силно с глава от 10-тина метра, но гръцкият талант на вратата на Славия отново спаси, а добавката от дузпата на Манолев бе неточна.

В 31-та минута Чорбаджийски допусна детинска грешка при опита си да върне назад за вратаря Черниаускас и само бързата реакция на Бодуров попречи на Ивайло Димитров да се добере до топката и да получи златен шанс за изравняване.

След последният съдийски сигнал за първото полувреме всички полеви футболисти на Славия обградиха главния съдия Георги Димитров. „Белите“ искаха обяснения за решения на рефера от изминалите 45 минути, но явни причини за това нямаше. Затова и най-активният в разпрата Галин Иванов получи жълт картон.

Втората част започна с пряк свободен удар за ЦСКА, от който Тиаго прати топката над вратата. В 58-та минута той пропусна отлична възможност.

Белите отговориха с добър пробив и шут на Омар Абуд в 68-ата минута, но в аут. Шест минути след това поредно неразбирателство в червената отбрана позволи на Ивайло Димитров да изскочи сам срещу вратаря, леко под ъгъл, но ударът на тарана бе крайно неточен.

В 87-ата минута Каранга изби с ръка удар на футболист в бяло, гостите поискаха дузпа, но реферът не отсъди такава.

ЦСКА – СЛАВИЯ 1:0
1:0 Тиаго Родригес (24)

ЦСКА: Виатаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Антон Недялков (65 мин. Александър Дюлгеров), Рубен Пинто, Кристиян Малинов (86 мин. Раул Лое), Кирил Десподов, Тиаго Родригес, Густаво Кулма (61 мин. Кевин Меркадо), Фернандо Каранга

СЛАВИЯ: 32. Стергиакис, 27. Мартинов, 14. Димитров, 11. Мба, 73. Минчев, 6. Велков, 77. Велев, 5. Ндонг, 33. Иванов, 55. Христов, 66. Абуд