Тиаго е най-ефективният играч в Първа лига! Ето какво португалецът постигна за сефте в кариерата си

7 Dni CSKA30.10.20173520
ЦСКА - Славия, Тиаго Родригес, Фернандо Каранга

Победата на ЦСКА над Славия в поредния кръг на Първа лига отбеляза няколко много любопитни постижения за играчите на армейците. Халфът Тиаго Родригес вече е убедителен лидер в класацията за най-ефективен играч в Първа лига, след като голът му срещи белите бе негов седми от началото на кампанията, а освен това в 14-те срещи до момента ибериецът е направил и 9 асистенции.

В същото време Тиаго Родригес и головата машина на ЦСКА – Фернандо Каранга, вече са автори на повече от половината попадения на червените в елите. Двамата са автори на 19 от общо 33-те голове на ЦСКА.

• Тиаго Родригес е убедителен лидер в класацията за най-ефективния футболист в Първа лига. Офанзивният халф на ЦСКА има 7 гола и 9 асистенции в 14-те си участия този сезон. Португалецът е бил на терена 1067 минути, което означава, че участва в попадение на всеки 67 минути. Той е лидер по системата „гол+пас” не само в ЦСКА, но и в цялото първенство. След него в шампионата е съотборникът му Фернандо Каранга с 14 точки – 12 гола и 2 асистенции за 1159 минути. Така бразилецът участва в попадение на всеки 83 минути.
  • Тиаго вече прави най-резултатния сезон в елитно първенство в кариерата си. През 2012/13 г. той вкарва 7 гола, но 4 от тях са за Витория Гимараеш в елита, а другите 3 са за дублиращия отбор във втория ешелон.
  • Каранга и Тиаго са автори на 19 от 33-те гола на ЦСКА в елита. Нито един друг играч на червените не е вкарал повече от 2 попадения в шампионата дотук. Единственият двубой, в който някой от двамата не е участвал пряко в гол на тима, е при 1:0 над Септември. Тогава обаче Каранга пресира вратаря Янко Георгиев, който подава топката на Пинто и португалецът я праща в мрежата.
  • ЦСКА не впечатлява с играта си през последния месец, но вече се намира в серия от 12 поредни мача без загуба в първенството и 14 във всички турнири, като се вземат предвид и двубоите за купата с Несебър (4:1) и Ботев Вр (3:1). В шампионата тимът е записал 9 победи (8 бяха поредни) и 3 равенства при 32:8 голова разлика. А със срещите за купата армейците са реализирали общо 39 пъти, а са били преодолени 10. За последно отборът е бил в толкова дълга поредица в елита без загуба между 22 август 2014 г. и 1 март 2015 г. – 14 мача. Под ръководството на Стойчо Младенов тимът записва 10 победи и 4 равенства (31:6 г.р.) преди да падне от Локо Сф с 0:2 в „Надежда” в първия пролетен кръг.