ЦСКА превзе Делиормана! 10 армейци нокаутираха Лудогорец и завързаха битката за титлата

7 Dni CSKA05.11.201745900
Лудогорец - ЦСКА, играчи, радост, Станислав Манолев,

ЦСКА сложи край на негативната си серия срещу Лудогорец в най-точния момент. Армейците победиха с 2:1 като гост разградчани и се доближиха само на 2 точки от лидерската позиция в Първа лига. Победата е още по-впечатляваща, тъй като бе изкована с 10 човека заради червения картон, който Фернандо Каранга получи през второто полувреме. Иначе именно бразилецът възстанови равенството, след като преди това Кампянро бе извел домакините напред в резултата. В края на мача пък резервата Кевин Меркадо донесе безценните три точки за тима на Стамен Белчев.

ЦСКА започна много стабилно мача и още в 7-ата минута успя да сътвори чисто голово положение пред вратата на Лудогорец. Станислав Манолев открадна една топка от Натанаел, напредна по дясното крило и намери непокрития Тиаго на границата на наказателното поле. Португалецът овладя топката, но ударът му бе много слаб и излезе в аут.

Само 120 секунди по-късно и Бодуров за малко не сбърка фатално, когато позволи топката да му бъде отнета от Кампаняро, който моментално опита да намери непокрития Марселиньо, но пасът бе пресечен от Черниаускас.

В 35-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Лукоки бе изведен отдясно зад червената отбрана, Черниаускас излезе да го пресрещне, но нападателят върна отлично към Мисиджан, който от 15 метра не уцели празната врата.

До края на полувремето разградчани имаха превъзходство, но не създадоха кой знае какво положения.

Това се промени в началото на второто полувреме. В 49-ата минута Марселиньо получи пас на левия фланг, изчака малко и изведе великолепно Густаво Кампаняро, който овладя добре топката и след шут с левия крак от близка дистанция не остави шанс на Черниаускас – 1:0 за Лудогорец.

Радостта на домакините не бе дълга, тъй като в 58-ата минута Фернандо Каранга изравни. Бразилецът вкара с глава след центриране на Тиаго отляво.

В 64-ата минута разградчани можеха отново да излязат напред в резултата, когато непокритият Лукоки засече центриране отляво, но изпрати топката много над напречната греда.

В 68-ата минута Фернандо Каранга получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Моци. Фаулът не бе груб, но преди това бразилецът бе извършил 3-4 нарушения, но наставникът на гостите Стамен Белчев не го смени и в крайна сметка червените останаха с 10 човека.

Само три минути по-късно ЦСКА вкара втори гол. Автор на попадението стана Кевин Меркадо, разписал се с шут по земя от двайсетина метра. В 82-ата минута Черниаускас демонстрира класа, след като с върха на пръстите изби опасен удар на Марселиньо с глава.

В 86-ата минута съдийската бригада се изгаври за пореден път с ЦСКА през този сезон. Меркадо влезе в наказателното поле, но бе задържан от Сисиньо с борцов прийом. Вместо да отсъди дузпа в полза на армейците обаче главният рефер даде знак играта да продължи, с което си навлече гнева на щаба на червените и феновете, които през целия мач драха гърла за любимия си тим.

До края на мача домакините се хвърлиха в атака, но така и не успяха да сътворят опасно положение пред вратата на Черниаускас.

След историческия успех ЦСКА събра 34 точки и вече изостава само с две от лидера Лудогорец, който има 34 в актива си.

Лудогорец – ЦСКА 1:2
1:0 Густаво Кампаняро (49)
1:1 Фернандо Каранга (58)
1:2 Кевин Меркадо (71)

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Броун, Сисиньо, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (к) (89 мин. Жуниор Кишада), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (73 мин. Клаудиу Кешеру), Марселиньо, Върджил Мисиджан, Джоди Лукоки (74 мин. Вандерсон)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров, Александър Барт, Николай Бодуров (к), Антон Недялков, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родригес (84 мин. Кирил Десподов), Станислав Манолев (89 мин. Кевин Кубемба), Густаво Кулма (69 мин. Кевин Меркадо), Фернандо Каранга