Жалко! Съдията и Ботев препънаха ЦСКА по пътя към първото място в класирането (Снимки)

7 Dni CSKA18.11.20178451
ЦСКА - Ботев Пловдив, Кевин Меркадо

ЦСКА не успя да затвърди възхода си след победата над Лудогорец в предишния кръг на Първа лига. Днес армейците завършиха наравно 1:1 у дома срещу Ботев (Пловдив), не и без помощта на съдийска бригада. В средата на първото полувреме реферът Волен Чинков отсъди скандална дузпа в полза на канарчетата, която бе превърната в гол от Тодор Неделев. Играчите на Стамен Белчев дълго време не можеха да се отърсят от шока след скандалния наказателен удар, а липсата на головата машина Фернандо Каранга допълнително влошиха положението на армейците. Все пак 10-ина минути преди края ЦСКА стигна до равенството, след като опасно центриране на Кулма се удари в крака на бранител на Ботев и влетя в мрежата на гостите за крайното 1:1.

Двубоят на стадион “Българска армия” започна много равностойно, а ЦСКА имаше възможност още в началото да открие резултата. Станислав Манолев отне топката от краката на Неделев и стреля от 12-13 метра, но в ръцете на Чворович.

В 23-ата минута съдията Волен Чинков поряза жестоко армейците. След бърза контраатака на Ботев, Виана нахлу в наказателното поле и чукна топката покрай Бодуров. Капитанът на ЦСКА дръпна крака си, но бразилецът артистично падна в полето и реферът Волен Чинков отсъди дузпа, която Неделев хладнокръвно реализира.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

До края на полувремето ЦСКА опита да натисне своя съперник, но съдията показа двоен аршин и не посмя да посочи бялата точка за задържане срещу Станислав Манолев.

Втората част започна с домакински натиск. В 51-ата минута Тиаго Родригес изпълни добре фаул, но стреля покрай левия страничен стълб. Постепенно гостите изнесоха играта в по-предни позиции и в 68-ата минута като по чудо не стигнаха до втори гол. Резервата Фелипе Бризола центрира опасно отдясно, а Барт при опита си да изчисти за малко не изпрати топката в горния десен ъгъл на Черниаускас.

Червените отговориха моментално с добра атака отдясно. Манолев получи извеждащ пас и опита да намери оставения на празна врата Кулма, но сантиметри не достигнаха на червения нападател да изравни. Само няколко минути след това обаче “Армията” избухна. Резервата Густаво Кулма напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле на гостите, а Лазар Марин в опита си да изчисти топката си вкара нелеп автогол.

ЦСКА – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1
0:1 Тодор Неделев – дузпа (23)
1:1 Лазар Марин – автогол (79)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров (к), Александър Барт, Антон Недялков (73 мин. Кирил Десподов), Кристиян Малинов, Рубен Пинто (67мин. Милчо Aнгелов), Тиаго Родригес, Кевин Меркадо (58 мин. Густаво Кулма), Станислав Манолев, Кевин Кубемба

Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Йордан Минев, Лазар Марин, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов (к), Тодор Неделев, Дуде Ндонгала (67 мин. Фелипе Бризола), Крум Стоянов, Фернандо Виана