ЦСКА превзе “Лаута”! Армейците торпилираха Локо (Пд), съдиите пак режат червените

7 Dni CSKA26.11.201710470
Локомотив Пловдив - ЦСКА, Кирил Десподов, Александър Дюлгеров

ЦСКА постигна много важна победа по пътя към преследването на голямата си мечта – спечелването на титлата в България. Армейците се наложиха с 1:0 при гостуването си на Локомотив (Пд) на “Лаута”. Единственият гол в мача бе дело на Кирил Десподов, който се разписа от пряк свободен удар през първото полувреме.

Двубоят на стадиона в парк “Лаута” бе прекратен за 20-ина минути заради мелето, което си заформиха феновете на двата отбора малко преди края на първата част.

ЦСКА започна по-добре мача на “Лаута” и още в 5-ата минута тимът на Стамен Белчев можеше да открие резултата. Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но Диао изби. В 22-ата минута и Тиаго обстрелва вратата на смърфовете след изпълнение на пряк свободен удар, но изпрати топката над напречната греда.

В 35-ата минута натискът на ЦСКА даде резултат и армейците откриха резултата. Кирил Десподов стреля от фаул, Диао не се намеси добре и позволи топката да влети в неговата мрежа.

Три минути след началото на втората част стражът на домакините Диао направи нова глупост, след като отиде и хвана топката извън наказателното поле. Последва центриране към Лое, който прати топката в мрежата на Локо, но попадението бе отменено след сигнал за нарушение на главния съдия, който прецени, че халфът е вкарал с помощта на дясната ръка. ТВ повторенията не дадоха ясна представа дали това е така, като само съдията зад вратата имаше добра видимост и най-вероятно той е сигнализирал на Ангелов.

В 58-ата минута Локо за малко не изравни, когато футболист на домакините засече от 4-5 метра с глава центриране почти от центъра, но изпрати топката право в ръцете на Черниаускас.

В 80-ата минута реферите спряха с несъществуваща засада опасна атака на червените, тъй като Меркадо се откъсваше отляво и имаше възможност да подаде към непокрития Каранга.

След победата ЦСКА събира 38 точки и се доближава само на една от Лудогорец. Домакините от Локомотив остават на девета позиция с 20 пункта.