ЦСКА затегна здраво примката около Лудогорец! Дуетът Каранга – Десподов сломи с лекота Септември (Снимки)

7 Dni CSKA30.11.201712210
ЦСКА - Септември София, Николай Бодуров, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

ЦСКА се възползва по най-добрия начин от изненадващата загуба на Лудогорец по-рано днес. Армейците победиха с 2:0 Септември (София) пред празните трибуни на стадион “Българска армия”. Головете за тима на Стамен Белчев бяха дело на Фернандо Каранга, който се разписа от дузпа, и на Кирил Десподов.

ЦСКА очаквано започна по-добре мача и имаше първи шанс да открие резултата. Десподов обаче не успя да засече точно от няколко метра на втора греда. Вратарят Янко Георгиев се прояви в 15-та минута, спасявайки силен изстрел на Антон Недялков. 180 секунди по-късно и Септември застраши вратата на съперника. Иван Тилев обаче се размина с отклонената от Крис Гади топка.

Така се стигна до 25-та минута, в която „червените“ организираха нападение с къси пасове пред наказателното поле на гостите и при последният Кристиян Малинов бе препънат от Елтон на крачка вътре в пеналта. Реферът не се поколеба и за миг да покаже бялата точка, а зад топката застана Фернандо Каранга. Бразилецът хладнокръвно реализира 14-ия си гол за сезона, пращайки вратаря в обратния ъгъл. Заради липсата на фенове по трибуните футболистите не изрази радостта си по познатият екстравагантен начин, а се задоволи само с прегръдките на своите съотборници.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 33-та минута сякаш от нищото Септември можеше да изравни. Мартин Тошев стреля, топката рикошира в бранител и за малко да премине зад Черниаускас, който обаче успя да се справи. В 37-та добре се справи и колегата му Георгиев, който излезе и пресече подаване на Каранга към Тиаго в наказателното си поле.

В последната минута на първата част ЦСКА имаше основателни претенции за втора дузпа в мача. Десподов опита центриране отляво и топката се удари в разперената встрани ръка на стоящия на метър и половина от него Елтон. Реферите обаче подминаха ситуацията, а всички в червено си пуснаха по една многозначителна иронична усмивка.

Десподов получи чудесен шанс да удвои 4 минути след началото на второто полувреме, но след като преодоля Георгиев не успя да стреля точно. Крилото се реваншира в 53-та минута с топовен изстрел от 10 метра под гредата, след като бе изведен по чудесен начин от Тиаго.

В 67-та минута Енрике Рафаел можеше да направи резултата класически след хубав пробив, но ударът му бе прекалено слаб. 5 по-късно и късметът не помогна на „червените“, след като Каранга бе изведен на скорост и елегантно копна над вратаря, но топката се удари в напречната греда и тупна точно на голлинията преди да бъде изчистена от защитниците на Септември.

След втория гол ЦСКА откровено намали оборотите и започна да играе с по-дълги разигравания по ширината на терена, просто изчаквайки добра възможност за трето попадение и края на мача.

„Червените“ вече имат 41 точки и дръпнаха отново с 6 пред третия Левски, като дишат и във врата на Лудогорец, който е с 42. Играчите на Стамен Белчев не познават вкуса на загубата вече 16 поредни мача и, въпреки трите си равенства от преди няколко седмици, дочакаха своя момент да притиснат шампиона и да върнат интригата за титлата, която в един момент изглеждаше безвръзвратно изгубена.