ЦСКА оглави класирането в Първа лига! Армейците треснаха новака Витоша, ново попълнение герой за тима на Белчев

7 Dni CSKA03.12.20178430
Витоша Бистрица - ЦСКА, Раул Лое, Кевин Кубемба

ЦСКА се върна на върха в Първа лига. Армейците се наложиха с 2:0 при гостуването си на новака в Първа лига Витоша (Бистрица) и поне за 24 часа изместиха Лудогорец от първата позиция във временното класиране. Халфът Раул Лое откри резултата в края на първа част с дебютния си гол с червената фланелка, а в края на срещата се разписа и талантът Кирил Десподов. Това бе трети пореден гол за младежкия национал на България.

Двубоят на стадион “Васил Левски” започна със силен натиск на ЦСКА. В 5-ата минута Николай Бодуров стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на домакините Михаил Иванов спаси. При добавката пък Кевин Кубемба от малък ъгъл прати топката в аут.

Последваха още няколко изстрела на футболисти в червено, за да дойде 41-ата минута, когато бетонът на Витоша бе пробит. Манолев центрира отдясно, Десподов стреля с глава. Топката тупна върху напречната греда и се върна към терена, където попадна в Раул Лое и халфът я прати в празната врата.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Втората част започна по подобие на първата – с натиск на ЦСКА, но без сериозни положения. Все пак в 53-ата минута Недялков стреля добре по диагонал. Шутът затрудни Иванов, който не изби по най-добрия начин, но Христозов изчисти в корнер. Малко по-късно добра атака отляво звърши с шут в аут на резервата Густаво Кулма, който не се възползва от великолепното подаване на Недялков.

Следващите минути преминаха без някакви сериозни положения. Така се стигна до 85-ата минута, когато червените можеха да вкарат за втори път. Бодуров стреля, топката рикошира в крак на футболист в зелено и по този начин се получи отлично извеждащо подаване към Лое. Халфът обаче не се възползва от късмета и шутира право в ръцете на легналия предварително Михаил Иванов. Само две минути след това обаче Кирил Десподов подпечата победата на ЦСКА с третия си пореден гол. Младокът се разписа след пробив през центъра на терена и страхотни индивидуални действия. Това бе и последната интересна ситуация в мача.

ВИТОША – ЦСКА 0:2
0:1 Раул Лое (42)
0:2 Кирил Десподов (88)

Витоша: Михаил Иванов, Кристиян Узунов, Тодор Гочев, Йордан Върбанов, Петко Цанков, Румен Гьонов, Ивайло Лазаров, Николай Христозов, Четин Садула (74 мин. Даниел Пеев), Радко Мутафчийски (79 мин. Михаил Петров), Григор Долапчиев (57 мин. Стефан Христов)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски (к), Антон Недялков, Раул Лое,Кристиян Малинов, Тиаго Родригес (86 мин. Кевин Меркадо), Енрике Рафаел (54 мин. Густаво Кулма), Кирил Десподов, Кевин Кубемба