Ударен старт за ЦСКА в контролите! Армейците удариха Вихрен, двама нови блеснаха с голове в Сандански

7 Dni CSKA20.01.201834680
ЦСКА - Вихрен, контрола, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА започна по отличен начин 2018 година. Армейците победиха с 2:0 Вихрен насред Сандански в първата си контрола от зимната подготовката. И двата гола бяха дело на новите попълнения. Жан Карлос Бланко откри резултата в началото на второто полувреме, а малко по-късно офанзивният халф Роланд Алберг оформи крайния резултат.

ЦСКА започна колебливо мача, но постепенно наложи превъзходството си. В 11-ата минута новото попълнение Бланко бе изведен в наказателното поле на домакините, но не успя да преодолее вратаря след шут от ъгъла на малкото наказателно поле. Последва добавка на Алберг, но над напречната греда.

Само 120 секунди по-късно Кирил Десподов нахлу мощно отдясно, но подаде слабо към намиращия се на празна врата Енрике и бранител в бяло изчисти в корнер.

В 40-ата минута играчите на Вихрен изненадващо можеха да открият резултата, когато техен футболист видя, че появилият се в 30-ата минута Георги Китанов и излязъл напред и с прехвърлящ изстрел нацели напречната греда. Червените отговориха с опасен шут на Алберг в 42-ата минута от фаул, който профуча покрай горния десен ъгъл на домакинската врата, пазена от Стефано Кунчев.

Втората част започна със сериозен пропуск на ЦСКА, когато появилият се след почивката Манолев стреля в тялото на Кунчев от два-три метра. Секунди след това и Вихрен можеше да отбележи, но Китанов майсторски изби шут от петнайсетина метра.

Така се стигна до 56-ата минута, в която гостите откриха резултата. След центриране от корнер новото попълнение Жан Карлос Бланко бе оставен непокрит и вкара с глава за 1:0. Пет минути по-късно петима червени футболисти се озоваха срещу трима в бяло и друго ново попълнение – Роланд Алберг покачи на 2:0.

В 68-ата минута Вихрен можеше да върне един гол, но Слави Петров, появил се на терена в 60-ата минута, демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер.

ВИХРЕН – ЦСКА 0:2