ЦСКА взе важна победа по пътя към титлата! Армейците превзеха Русе, ново попълнение се разписа срещу Дунав (Снимки)

7 Dni CSKA05.03.201812320
Дунав Русе - ЦСКА, Фернандо Каранга, Кристиян Малинов

ЦСКА записа много важна победа по пътя си към преследването на титлата в България. Армейците се наложиха с 2:0 при гостуването си на Дунав. Първият гол в Русе вкара голмайсторът на отбора Фернандо Каранга, който се разписа в 34-ата минута, а в добавеното време се разписа и новото попълнение Едвин Джеси.

Срещата започна с абсолютен контрол върху топката на ЦСКА, но Дунав изпусна пръв да поведе в резултата. Бирсент Карагарен прати фалцово над вратата в 7-та, а в 9-та Мухамаду Н’Дайе нацели напречната греда, след като изпревари Бодуров и с шпагат отклони към вратата. Русенци продължиха да стоят много компактно и да не допускат опасности пред Мартин Луков, на когото се наложи да се намесва едва в 28-та минута. Тогава Алберг изпълни пряк свободен удар, като се получи нещо между центриране и удар, но топката отиде право във вратаря.

Така се стигна до 34-та минута, в която отбраната на Дунав не успя да изчисти топката и тя остана в Кристиян Малинов в наказателното поле. Халфът стреля от въздуха, а кълбото се отклони във Фернандо Каранга и влетя в мрежата на Луков за 1:0. Повторенията показаха, че топката е срещнала ръката на нападателя, но попадението все пак бе зачетено и ЦСКА поведе.

Две минути след гола Васил Шопов и Божидар Чорбаджийски влязоха в единоборство в наказателното поле на “червените”, при което си помагаха с ръце. Капитанът на ЦСКА обаче изпусна нервите си и нанесе два удара по Шопов. Ситуацията доведе до масово меле зад голлинията на Черниаускас, а след нея Чорбаджийски, Шопов, Бодуров и Божидар Васев получиха жълти картони.

До края на полувремето нервите продължиха да властват и с официални предупреждения на почивката се оттегли и Мартин Ковачев за нарушение срещу Каранга. Бирсент Карагарен пък бе получил първия картон в мача за фаул срещу Тиаго.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Втората част започна с доста брак в действията и на двата отбора, а въпреки, че играта се водеше на добри обороти, на тежкия терен в Русе имаше повече борба.

Роланд Алберг можеше да направи 2:0 в 52-та минута, след като се оказа непокрит на първа греда след пас на Десподов. Холандецът обаче не запази хладнокръвие и от 3-4 метра стреля във външната страна на мрежата. Фернандо Каранга пък си изкара жълт картон за протести срещу рефера Георги Кабаков.

Витаутас Черниаускас и Мартин Луков се отчетоха с по едно много атрактивно спасяване около 60-та минута. Стражът на “червените” се разтегна и изби в корнер топката, която Бодуров отклони към собствената си врата в опит да блокира изстрел на Шопов. Луков с една ръка пък извади прехвърлящото го кълбо след удар на Кирил Десподов, рикоширал в крака на Васев.
Васил Шопов прати покрай гредата в 69-та минута от пряк свободен удар, а Чорбаджийски с шпагат блокира изстрел от малък ъгъл на друг нападател в светло синьо.

В последните 15 минути ЦСКА изнесе играта по-напред, благодарение и на включването на Едвин Джеси, а по-ранното пускане в игра на Раул Лое даде по-голяма стабилност в халфовата линия.

Дунав – ЦСКА 0:2
0:1 Фернандо Каранга (34)
0:2 Едвин Джеси (90)

ДУНАВ: Мартин Луков, Диян Димов (76 мин. Виктор Санчес), Мартин Ковачев, Петър Патев, Христо Попадийн, Красимир Станоев, Бирсент Карагарен (68 мин. Юлиян Ненов), Божидар Васев, Мухамаду Ндиайе, Васил Шопов, Бранимир Костадинов (81 мин. Димитър Георгиев)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Александър Георгиев, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Роланд Алберг (66 мин. Раул Лое), Енрике Рафаел (71 мин. Едвин Джеси), Кирил Десподов (87 мин. Жан Карлос Бланко), Фернандо Каранга