Бразилска фиеста заля Армията! ЦСКА прекърши мъчно бойкия Етър, Фернандо Каранга не спира да бележи (Снимки)

7 Dni CSKA08.03.201812800
ЦСКА - Етър, Фернандо Каранга

ЦСКА записа първа домакинска победа от началото на пролетния дял в Първа лига. Армейците доста трудно се наложиха с 2:1 над Етър и отново намалиха разликата с Лудогорец на само три точки. Фернандо Каранга откри резултата с 21-ия си гол от началото на кампанията, но в края на първата част Мане изравни с изключително красив гол. Пет минути преди края резервата Енрике Рафаел донесе победата на ЦСКА с втория си гол през тази кампания.

ЦСКА започна много добре мача и възпитаниците на Стамен Белчев можеха да открият резултата още при първата си по-опасна атака. Кирил Десподов овладя хубаво топката пред наказателното поле и стреля от границата на полето, но в аут. Секунди по-късно и Фернандо Каранга имаше шанс да отбележи, но той също не уцели вратата.

В 15-ата минута гол на Етър бе отменен заради нарушение. Батрович овладя и опъна мрежата на домакините, но попадението правилно бе отменено, тъй като футболистът на гостите си пое топката с ръка.

В средата на първото полувреме обаче логичното се случи и ЦСКА поведе в резултата. Стойчо Атанасов проби отдянос и стреля, но шутът му се получи като пас към непокрития Каранга. Бразилецът овладя на границата на малкото наказателно поле и оплете топката в мрежата на Етър. В 28-ата минута уникална намеса на Черниаускас спаси ЦСКА от изравнителен гол. След центриране от фаул, Пехливанов овладя топката и шутира от пет метра, но вратарят на червените изби.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В 42-ата минута гостите изравниха резултата. Мане стреля от 27 метра, Черниаускас чукна леко топката, но тя се удари в напречната греда и влетя в мрежата за 1:1. При повторенията обаче явно се вижда, че атаката започва с нарушение на халфа на Етър Георги Сърмов, който овладява топката с ръка и след това подава към Мане. Страничният рефер обаче не видя това действие на играча на болярите.

В началото на второто полувреме домакините заиграха по-напористо в предни позиции, а и болярите допуснаха няколко груби грешки в отбрана, но червените не се възползваха от тях.

В 58-ата минута Батрович осъществи самостоятелен пробив отляво, нахлу в наказателното поле и шутира по земя, но Черниаскус спаси. В 77-ата минута червените създадоха първата си голова възможност за втората част, когато Десподов стреля от 5-6 метра след центриране отляво, но в аут.

В 82-ата минута Етър като по чудо не осъществи пълен обрат. Сърмов стреля от 8-9 метра, но Черниаускас някак изби. Секунди по-късно вратарят на червените закова топката на голлинията след пробив на Руменов и рикошет.

ЦСКА все пак се спаси от втори хикс в последните три мача, и то срещу предпоследния в класирането, с гол в 86-ата минута на резервата Енрике, който се разписа след пас на Каранга.

ЦСКА – ЕТЪР 2:1
1:0 Фернандо Каранга (23)