ЦСКА не се предаде и стигна до частичен обрат във Вечното дерби само за 12 минути

7DNI CSKA11.03.20182430
ЦСКА U17 - Левски, юноши

Юношите на ЦСКА до 17 години завършиха наравно 2:2 срещу Левски, след като отстъпваха с 0:2 12 минути преди края, но се пребориха за точката от мача.

Двубоят от XVIII кръг на Елитната група се игра на изкуствен терен на “Виваком Арена – Георги Аспарухов”.

И четирите попадение паднаха през второто полувреме. Домакините поведоха с 2:0 след голове в 50-та и 55-та минута. Нашите момчета, водени от Добромир Митов, не се предадоха и усилията им бяха възнаградени.

В 68-та минута Христо Панчев отбеляза за 2:1 след асистенция отдясно на Огнян Николов. ЦСКА продължи да атакува и вратарят на сините се намеси решително след два удара на Андрей Йорданов. В 76-та минута Росен Петров центрира от корнер, а Емил Ценов се разписа с глава и резултатът беше изравнен. Тимът ни доигра последните минути с човек по-малко, след като Йоан Бауренски получи втори жълт картон за оспорване на съдийско отсъждане.

В следващия кръг ЦСКА U17 приема Левски-Раковски. Двубоят ще се играе на базата в Панчарево в събота (17 март) от 14:30 часа, съобщават от официалния сайт на “червените”.

Левски – ЦСКА 2:2
Голмайстори: Христо Панчев, Емил Ценов

Състав на ЦСКА: 1. Кристиян Сотиров (в), 5. Любомир Митков, 14. Християн Петров, 6. Ертан Тахиров, 13. Дейвид Симеонов, 4. Йоан Бауренски (к), 9. Емил Ценов, 8. Христо Панчев, 7. Андрей Йорданов, 10. Росен Петров, 18. Огнян Николов

Резерви: 12. Илия Шаламанов (в), 3. Димитър Жабов, 20. Димитър Михайлов, 15. Иван Иванов, 19. Митко Русанов, 16. Кристиян Атанасов, 11. Митко Митков

Старши треньор: Добромир Митов