Пълна лудост в Благоевград! ЦСКА отряза главата на Пирин в последната минута на спиращ дъха трилър (Снимки)

7 Dni CSKA11.03.201828640
Пирин Благоевград - ЦСКА, Жеферсон

ЦСКА записа много важна победа по пътя си към първото място в класирането. Армейците победиха драматично Пирин с 2:1 в Благоевград. Домакините откриха резултата още през първото полувреме, а резервата Александър Георгиев с гол в 88-ата минута възстанови равенството. В последната минута пък Фернандо Каранга буквало закла орлетата с поредния си гол.

Само 90 секунди след началото на мача ЦСКА можеше да открие резултата, но нахлулият на скорост Десподов пусна прекалено силно за Алберг и вратарят на Пирин Костов улови пред крака на нападателя. В шестата минута Тиаго хитро върна назад за Жеферсон, който центрира остро към малкия пеналт, а там извисилият се Каранга с глава прати над гредата. Орлетата отговориха в 10-та минута с изненадващ параболичен изстрел на Конър Хендерсън, който влизаше под гредата, но Черниаускас с една ръка изби в корнер.

В 12-та минута домакините спечелиха топката пред наказателното си поле и организираха скоростна контраатака с пас към Ради Кирилов през центъра. Жеферсон повали крилото в собствената си половина, но действието му бе плод на непреценено движение, а не на умишлено такова и това спаси левия бек на ЦСКА от изгонване, както и близостта на Кристиян Малинов до него. Бразилският бранител получи само жълт картон в ситуацията.

В 25-та минута играчите на Пирин изпълниха бързо фаул, като Кирилов бе изведен сам в наказателното поле. Крилото без много да мисли върна към дузпата за нахулия Преслав Йорданов, който стреля, но Николай Бодуров бе заел чудесна позиция в близост до тарана и блокира изстрела му. На голлинията имаше още двама играчи в червено, които покриха излезлият да пресреща Кирилов вратар Витаутас Черниаускас.

В 30-та минута защитата на ЦСКА не се справи достатъчно убедително с поредица високи топки и в крайна сметка Хендерсън прехвърли кълбото зад гърба на Манолев за Кирилов. Играчът с №99 хладнокръвно овладя на гърди и прати под плонжа на Черниаускас за 1:0 в полза на Пирин.

ЦСКА отново натисна, но без да стигне до положение пред вратата на Орлетата, които пък от своя страна продължиха да са опасни на контраатаки и при статични положения. “Червените” стигнаха до разбърквания пред наказателното поле на Пирин, а в продължението на първата част Десподов изпълни два поредни пряк свободни удара в стената от играчи в зелено.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

За второто полувреме за ЦСКА не излезе Раул Лое, чието място бе заето от Едвин Джеси. Ганайският национал застана на левия фланг, заемайки мястото на Тиаго, който се върна да дърпа конците в центъра на терена, редом до Кристиян Малинов. Португалецът стреля по тревата от 20-тина метра, но без да затрудни Костов. Алберг пък прати над гредата от пряк свободен удар.

В 53-та минута Каранга принуди Ничев да сбърка и топката стигна до Десподов, който опита да стреля от въздуха в наказателното поле, но бранител в зелено застана на пътя на кълбото. 5 минути по-късно Анти Рениа влезе в пеналтерията на ЦСКА и стреля, но след двоен рикошет топката стана прекалено лека и излезе в аут.

Стамен Белчев пусна в игра Едвин Джеси и Жан Бланко, което раздвижи играта на ЦСКА и в 70-та минута “червените” имаха златен шанс да изравнят. Сандев блокира изстрел на Каранга и топката се озова в Тиаго, който изпрати отново към вратата, но Костов изби. Жеферсон овладя и центрира за №9, който с глава прати над гредата. В 81-та минута Манолев овладя центриране на втора греда и копна към Бланко, който с глава насочи към врата от няколко метра, но точно преди Каранга да прати в мрежата буквално под носа му Румен Сандев изчисти извън наказателното поле. Бразилският голаджия на два пъти стреля с глава – в 80-та и 85-та минути, като при първия опит топката мина над вратата, а при втория на сантиметри встрани.

В 87-та минута центриране от десния фланг можеше да се превърне в автогол на Сандев, но за щастие на защитника, отклонилата се в крака му топка мина до гредата. От последвалия корнер топката бе изчистена право на крака на резервата Александър Георгиев, който без забавяне, от около 20 метра я изстреля в долния ляв ъгъл на вратата на Пирин за 1:1.
Когато всичко изглеждаше решено, 30 секунди преди края на мача Жан Бланко се размина с дълго подаване, което обаче стигна до Каранга в наказателнот поле и “червеният” голмайстор с едно докосване отклони покрай Красимир Костов, донасяйки победата на ЦСКА и оставяйки тима си само на 3 точки зад Лудогорец в класирането.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) – ЦСКА 1:2
1:0 Радослав Кирилов (30)
1:1 Александър Георгиев (88)
1:2 Фернандо Каранга (90)

Пирин: Красимир Костов, Аймен Суда, Александър Башлиев, Анти Рениа, Конър Хендерсън, Костадин Ничев, Преслав Йорданов (74 мин. Баджадж), Радослав Кирилов, Румен Сандев, Тодор Траянов, Юлиян Попев

ЦСКА: Витаус Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Александър Барт, Жеферсон Телес (79 мин. Александър Георгиев), Кристиян Малинов, Раул Лое (46 мин. Едвин Джеси), Кирил Десподов, Роланд Алберг (61 мин. Жан Карлос Бланко), Тиаго Родригес, Фернандо Каранга