ЦСКА се скъса да пропуска и остави Левски да мечтае за Купата! След 2 седмици искаме чудо! (СНИМКИ)

7 Dni CSKA11.04.20186040
Цска Левски Купа (54)

ЦСКА записа неприятна загуба в първия мач от полуфиналите в турнира за Купата на България. Армейците отстъпиха с 0:2 от вечния си съперник Левски и след 2 седмици ще трябва да търсят чудото в реванша. И двата гола за сините вкара бившият нападател на ЦСКА Серджиу Буш, който се разписа в началото на двете полувремена. Играчите на Стамен Белчев определено могат да съжаляват за резултата, тъй като създадоха доста положения, но не успяха да ги превърнат в гол.

Играчите на ЦСКА влязоха по-добре в дербито и още във 2-ата минута сътвориха опасна ситуация пред вратата на съперника си. Енрике Рафаел бе добре затворен от защитник и не успя да насочи добре с глава към вратата пазена от Митрев. “Червените” натиснаха в търсене на ранен гол, но той падна в тяхната врата. В 7-ата минута “сините” откраднаха топката в собствената си половина и тя стигна до Обертан на десния фланг. Той надигра Дюлгеров и от аутлинията прати остро по тревата към вратарското поле, където Чорбаджийски не стигна до топката и Буш я отклони в мрежата – 1:0.

ЦСКА отговори с нов натиск и продължително владение на топката. В 15-та минута Тиаго овладя и пусна за Джеси пред защитата. Ганаецът стреля от границата на наказателното поле, но прекалено неточно. Малко по-късно крилото получи дълъг пас от Дюлгеров и опита да преодолее трима в синьо, но завърши положението на тревата, след като защитник изрита топката от краката му. Наложи се Джеси да получава медицинска помощ в продължение на няколко минути, в които Александър Георгиев загря и замени принудително играча с №8.

Ужасна новина в лагера на ЦСКА! Титуляр на армейците заменен принудително, откараха го с линейка в болница

В средата на първото полувреме Вутов пребори Бодуров в половината на ЦСКА и веднага прати към Буш, чийто удар от 15 метра обаче не затрудни Черниаускас. Играчите на Стамен Белчев отговориха веднага със страхотно извеждащо подаване към Бланко в наказателното поле. Колумбиецът с едно докосване опита да прати в мрежата на излезлия напред Митрев, но топката мина на няколко метра от целта.

В 38-та “сините” изпълниха корнер, при който топката бе изчистена, а нескопосаният опит на Фигейредо даде шанс на Тиаго да организира бърза контра. Португалецът пробва пас към наказателното поле за Георгиев, но притичалият Паулиньо изчисти току пред крака на младежкия национал. В заключителните минути на полувремето ЦСКА натика Левски в неговата половина, но “сините” успяха да предотвратят всеки опит за удар към вратата на Митрев.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ НА ДВУБОЯ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

Второто полувреме започна кошмарно за ЦСКА. Обертан получи отдясно и между трима съперници успя да центрира във вратарското поле, където Буш нахлу между Чорбаджийски и Бодуров и с глава прониза Черниаускас за 2:0 по-малко от минута след подновяването на играта.

В 58-та Бланко бе изпуснат от бранителите в синьо и с глава отклони към далечния ъгъл, но отново нямаше късмет и топката излезе в аут. 7 по-късно Енрике Рафаел влезе от фланга към наказателното поле и стреля силно по тревата, но и той не можа да уцели вратата. Веднага след това Стамен Белчев пусна в игра Роланд Алберг на мястото на Тиаго.

В 71-та минута Енрике направи фрапантен пропуск. Алберг пусна чудесен дълъг пас зад гърба на защитата, бразилецът се измъкна от Фигерейдо на 5-6 метра от вратата и с шпагат от въздуха засече топката на сантиметри покрай гредата. Малко по-късно Обертан изведе Буш зад централните бранители и румънеца опита да прехвърли остро Черниаускас, който сложи крак на пътя на топката. Кълбото продължи да лети към вратата, но намесата на стража на “червените” бе достатъчна то да кацне на напречната греда. В следващата атака опит за центриране можеше да се превърне в красив гол за ЦСКА, но Митрев внимаваше и с една ръка изби в корнер.

До края на мача играчите на ЦСКА така и не успяха да намерят път към вратата пазена от Митрев и след 2 седмици ще трябва да търсят чудото в реванша. Армейците ще трябва да победят поне с два гола в ответния двубой, за да запазят живи шансовете да се борят за трофея в турнира за Купата на България.

ЦСКА – Левски 0:2
0:1 Серджиу Буш (7)
0:2 Серджиу Буш (46)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Александър Дюлгеров, Кристиян Малинов (70 мин. Раул Лое), Рубен Пинто, Енрике Рафаел, Тиаго Родригес (66 мин. Роланд Алберг), Едвин Джеси (22 мин. Александър Георгиев), Жан Карлос Бланко

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Афонсо Фигейредо, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Милош Цветкович, Хали Тиам, Паулиньо, Филипе Нашименто (66 мин. Жорди Гомез), Антонио Вутов (83 мин. Васил Панайотов), Габриел Обертан, Серджиу Буш