Юношите на ЦСКА показаха как се прави! Армейците разпиляха Левски, син на треньор блести при разгром (Снимки)

7 Dni CSKA12.04.20183710
ЦСКА - Левски, юноши, набор 2004

ЦСКА победи Левски с 4:1 в мач от XXII кръг на първенството.

“Червените” поведоха още във във втората минута с гол на Павел Жабов след подаване на Йоан Борносузов.

В 16-ата минута “сините” останаха с човек по-малко на терена, след като Антоан Тонев бе изгонен с директен червен картон за удар без топка срещу Йоан Борносузов, който пък получи жълт картон при ситуацията.

В 48-ата минута ЦСКА удвои аванса си. Йоан Борносузов бе изведен на чиста позиция и вкара за 2:0. Две минути по-късно Левски получи право да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин Влаевски. Николай Арахангелов бе точен и намали – 2:1.

СНИМКИ ОТ МАЧА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

В 61-ата минута Георги Чорбаджийски отбеляза трети гол за “армейците” след самостоятелен пробив. Крайното 4:1 оформи Йоан Борносузов от дузпа в 68-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Мартин Зимбилев срещу играч на “червените”.

ЦСКА е лидер в първенството с пълен актив – 20 мача, 20 победи, 60 точки. Левски е на второ място с 52 точки.

На 24 април двата тима ще се изправят отново един срещу друг, този път във финал в турнира за Купата на БФС.

Състав на ЦСКА: 1. Иван Маринов (в), 3. Габриел Александров, 5. Валентин Ситнилски (к), 4. Мартин Влаевски, 6. Николай Няголов, 13. Йоан Лозанов, 10. Георги Чорбаджийски, 8. Виктор Атанасов, 7. Ясен Цеков, 11. Павел Жабов, 9. Йоан Борносузов
Резерви: 23. Милен Младенов (в), 21. Александър Георгиев, 17. Георги Шаламанов, 15. Александър Божков, 16. Кирил Великов, 19. Васил Найденов, 20. Ясен Спиров
Старши треньор: Атанас Борносузов