ЦСКА нокаутира Верея преди последното за сезона вечно дерби! Неочакван герой носи победата за армейците

7 Dni CSKA12.05.201812330
ЦСКА - Верея, играчи, радост, Роналд Алберг, Станислав Манолев

ЦСКА записа първа победа под ръководство на Христо Янев. Армейците се наложиха с 2:0 при гостуването си на Верея в Стара Загора. Головете за ЦСКА бяха дело на Александър Барт и Роланд Алберг, които се разписаха през второто полувреме.

Играчите на ЦСКА влязоха плахо в мача и логично домакините първи създадоха реална голова опасност. Тя дойде в 5-ата минута, когато Антон Огнянов получи топката на границата на наказателното поле и стреля силно, но над напречната греда. Червените отговориха подобаващо в 11-ата минута. Джеси центрира към Бланко, който стреля с глава, Цинцарски чукна леко топката, която се отби в напречната греда.

В 17-ата минута Денислав Станчев бе изведен очи в очи с Витаутас Черниаускас, но стражът на армейците предвидливо излезе и блокира удара на съперниковия футболист. Домакините продължиха да атакуват опасно и в 31-ата минута направиха нов сериозен пропуск. Секунди по-късно Станчев стреля от 22 метра и нацели дясната греда на червената врата. В 36-ата минута за втори път гредата помогна на ЦСКА. Антон Огнянов изпълни фаул от 30 метра, Черниаускас опита да улови топката, но тя му се изплъзна, удари се в напречната греда и излезе в корнер.

Футболистите на ЦСКА излязоха пределно мобилизирани през втората част и натиснаха съперника си. В 55-ата минута Станислав Манолев и Стойчо Атанасов комбинираха добре по дясното крило, атаката завърши с шут на Манолев от двайсетина метра, който се отби в десния страничен стълб. Така се стигна до 64-ата минута, в която ЦСКА откри резултата. Влезлият като резерва Кирил Десподов центира от корнер към близката греда, Александър Барт изпревари прекия си пазач и вкара с глава за 1:0.

Натискът на червените продължи и само 120 секунди по-късно футболистите на Христо Янев можеха да удвоят. Раул Лое стреля с глава след центриране от корнер, Цинцарски хвана топката и я изпусна, но притичал защитник на домакините изчисти в ъглов удар.

В 72-ата минута Антон Огнянов стреля извън границата на наказателното поле, но топката за трети път срещна гредата на червената врата.

Само минута по-късно ЦСКА покачи на 2:0 след груба грешка на Цинцарски. Вратарят на домакините изпусна шут на Десподов, в продължение на 2-3 секунди търсеше къде точно се намира топката и притичалият Алберг я прати от метър в неговата мрежа.

Верея – ЦСКА 0:2
0:1 Александър Барт ()
0:2 Роланд Алберг (73)

ВЕРЕЯ: Цинцарски, Иванов, Тенев, Илия Мунин, Сулеймани, Георги Вълчев (63 мин. Милен Танев), Мечев, Йорданов, Денислав Станчев, Антон Огнянов, Валери Домовчийски

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски (к), Александър Барт, Жеферсон Телес, Раул Лое,  Валентин Антов, Едвин Джеси (56 мин. Кирил Десподов), Роланд Алберг, Станислав Манолев, Жан Бланко (46 мин. Тиаго Родригес)