ЦСКА не остави шанс на Сокол (Марково)

7DNI CSKA20.05.2018930
ЦСКА U17 - Септември София

Юношите на ЦСКА до 17 години победиха Сокол (Марково) с 3:1 в мач от XXVIII кръг на Елитната група, който се игра на базата в Панчарево.

Момчетата на Добромир Митов в този мач бяха водени от Ивайло Станев. Подобно на двубоя на ЦСКА U19 срещу Нефтохимик вчера, в който за победата с 3:0 и трите гола бяха отбелязани с глава, днес сценарият се повтори и червените вкараха три попадения с глава.

Резултатът беше открит в 9-та минута, когато Огнян Николов се разписа след центриране на Любомир Митков. Андрей Йорданов удвои преднината ни в 20-та минута, след като Николов му асистира. Гостите върнаха едно попадение в 34-та минута, а в 62-та Христо Панчев направи резултата 3:1 след подаване на Йорданов.

Армейците имаха отлични възможности да направят победата си по-изразителна, но вратарят на Сокол се намеси отлично в някои ситуации, Мартин Смоленски удари греда при 2:1 в началото на второто полувреме, а след няколко изстрела на наши играчи топката преминаваше на сантиметри от вратата.

До края на сезона в Елитната група U17 остават два кръга.

Следващата седмица тимът ни гостува на Пирин в Благоевград, а последният мач ще бъде на базата в Панчарево срещу Черно море, пишат от официалния сайт на “червените”.