Късна драма за ЦСКА в дебюта на Бодуров! Талантът Десподов спаси „червените“ срещу Динамо (Киев)

7 Dni CSKA30.01.2017140

ЦСКА не успя да задържи ранната преднина, която взе над Динамо (Киев) и записа първо равенство в контролите си в Испания. В „Марбея футбол център“ „червените“ стояха добре срещу именития си съперник, с когото се срещнаха за втори път в рамките на 6 месеца и отново не успяха да победят, завършвайки 2:2. През лятото украинците се наложиха с 3:0 в Австрия.

За ЦСКА като титуляр започна единственото ново попълнение Николай Бодуров, а Антон Недялков сложи капитанската лента, тъй като Божидар Чорбаджийски започна мача на резервната скамейка. Атаката водеше Преслав Йорданов, а зад него действаше Руй Педро. Португалецът откри резултата в 4-та минута след хубава многоходова акция, която завърши с воле от близка дистанция. В 14-та изстрел на Рубен Пинто по диагоанала мина покрай гредата.

В следващите 20 минути играта беше равностойна, като двата отбора не създадоха сериозни опасности пред вратата на противника. „Червените“ внесоха смут след рейд на Антон Недялков, а украинците предизвикаха няколко разбърквания в наказателното поле пред Китанов, но нищо повече.

В 35-та минута Преслав Йорданов не успя да засече с плонж хубаво центриране отляво, а в следващата атака Динамо изравни резултата. Точен беше Буялски с удар по тревата след атака, която се разви по десния фланг. 120 секунди по-късно „белите“ вече водеха в резултата. Дерлис Гонзалес се измъкна от двамата централни защитници Перес и Бодуров, видя, че Китанов излиза неразчетено и с глава го прехвърли за 2:1 в полза на Динамо.

На полувремето Чорбаджийски замени Бодуров, а в игра за украинците се появи любимецът на „червените“ фенове Жуниор Мораес.
Армейците имаха основателни претенции за дузпа в 49-та минута след нарушение на Хачериди срещу Перес, което бе около границата на наказателното поле. Реферът прецени, че ситуацията е от външната страна на линията и сгреши. От пряк свободния удар Густаво Кулма стреля силно към горния ъгъл, но вратарят Ковал с блестящ рефлекс успя да избие в гредата и да предотврати изравняването на резултата. В 66-та минута стражът, който в един момент бе спряган за ЦСКА, изпревари Рубен Пинто в малкия пеналт след подаване на Антон Недялков.

В 75-та минута Жуниор Мораес засече с глава хубаво центриране от фланга и за трети път вкара във вратата на ЦСКА, която вече бе пазена от Конов. Страничният рефер обаче вдигна флага за засада и не позволи на бразилеца да се разпише срещу отбора, който сам определя като свой любим.

В последната минута на редовното време Кирил Десподов от дузпа донесе равенството на „червените“. Следващата контрола на ЦСКА е на 1 февруари срещу корейския Сувон Блууингс.
Това бе и последният интересен момент в срещата, която приключи при 2:1 за Динамо. Следващата контрола на ЦСКА е на 1 февруари срещу корейския Сувон Блууингс.

ЦСКА – ДИНАМО КИЕВ 2:2
1:0 Руи Педро (4)
1:1 Буялски (36)
1:2 Гонзалес (38)
2:2 Десподов (90 д.)

ЦСКА: Георги Китанов, Антон Недялков, Николай Бодуров, Рафаел Перес, Александър Дюлгеров, Рубен Пинто, Петрус Бумал, Руи Педро, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма, Преслав Йорданов
Резерви: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Румен Руменов, Красимир Станоев, Давид Симао, Александър Георгиев, Кирил Десподов, Никола Колев, Пламен Гълъбов, Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов

ДИНАМО (Киев): Артур Рудко, Еуген Хачериди, Домагой Вида, Антунеш, Микола Морозюк, Владимир Шепельов, Денис Гармаш, Виталий Буялски,  Гонзалес, Виктор Циганков, Артьом Безедин