15-годишните армейци излизат в спор за титлата с подуенци

7 Dni CSKA01.07.20182110
ЦСКА U15 - Витоша Бистрица, юноши

Днес юношите на ЦСКА до 15 години (набор 2003) излизат във финал на държавното първенство. Съперник на възпитаниците на Христо Марашлиев ще бъде Левски (мачът се играе от две полувремена по 35 минути, а при равенство следват дузпи). Двубоят е от 18:00 часа на стадион на ДИТ в столичния квартал Драгалевци. Той ще бъде ръководен от съдията Димитър Буров. Служителят на НСО има двубои и в елита. Негови помощници ще бъдат Станислав Станев и Георги Великов.

Армейците отстраниха по драматичен начин Лудогорец на полуфиналите. В първата среща те победиха с 3:0 в Панчарево, но на реванша загубиха със същия резултат. Те обаче показаха по-точен мерник при дузпите, а вратарят Ивайло Илиев спаси три изстрела от бялата точка на съперника.

Левски пък нямаше проблем на предишната фаза с пловдивския Локомотив. На “Лаута” сините спечелиха с 4:0. Момчетата на Красимир Петров отнесоха железничарите с този резултат и в реванша.

Интересното е, че ЦСКА и Левски финишираха сезона с еднакъв актив, но сините бяха първи в класирането заради подобри показатели в преките двубои.