Жалко! Юношите на ЦСКА до 15 г. не успяха да грабнат титлата

7 Dni CSKA01.07.20182250
ЦСКА U15 - Левски U15, финал държавно първенство

Юношите на ЦСКА до 15 години отстъпиха на Левски с 0:2 във финала на Държавното първенство, който се игра на стадион “Драгалевци”. Нашите момчета бяха подкрепяни бурно от червени фенове, които създадоха завидна атмосфера дори и за мач от Първа лига, пише сайтът на червените.

Армейците, водени от Христо Марашлиев, имаха отлични възможности за гол, но късметът не беше на наша страна в мача днес. В 14-та минута след удар на Мартин Смоленски вратарят на сините се намеси решително, а при добавката на Александър Бучков стражът на противника ни отново спаси.

На старта на второто полувреме капитанът Бучков имаше шанс да открие резултата, но топката не попадна във вратата на Левски. Георги Иванов центрира от фаул в 45-та минута, Смоленски опита атрактивно изпълнение със задна ножива, но отново стражът на сините спаси, като се намеси решително и при добавката на Цветелин Стоичков. В тази ситуация след лошо падане централният ни защитник Мартин Аврамов извади рамо и се наложи да бъде изнесен от терена на носилна и закаран с линейката в болница. В 57-та минута сините откриха резултата, а в 61-та удвоиха преднината си, като и двата гола паднаха след статични положения. В последните минута Смоленски изпълни отлично пряк свободен удар и само добрата намеса на вратаря на противника ни лиши мача от интрига в края. Йоан Борносузов също имаше възможност да се разпише, но не успя и в крайна сметка след мач, в който пропуснаха отлични възможности, червените отстъпиха на сините.

Стартов състав: Ивайло Илиев (в), Цветомир Йорданов, Мартин Сотиров, Мартин Аврамов, Георги Иванов, Алпай Рамадан, Цветелин Стоичков, Александър Бучков (к), Христо Арсов, Мартин Смоленски, Цветомир Цанев

Резерви: Константин Касабоков (в), Димитър Шарков, Димо Славов, Валентин Ситнилски, Данаил Стойчев, Георги Манев, Йоан Борносузов

Старши треньор: Христо Марашлиев