Голово шоу при завръщането на Каранга! ЦСКА не се даде на Брьондби, бразилецът се разписа и изпусна дузпа

7 Dni CSKA02.07.201827990
Лудогорец - ЦСКА, Фернандо Каранга, Бай Добри

ЦСКА завърши по престижен начин контролите от лятната си подготовка в Австрия. Армейците завършиха наравно 3:3 с вицешампиона на Дания Брьондби. Бразилската голова машина на ЦСКА Фернандо Каранга се завърна на терена с гол и изпусната дузпа. Останалите две попадения за нашия отбор бяха дело на новото попълнение Жоржиньо и халфа Тиаго Родригес.

Двубоят започна доста равностойно, а играчите на двата отбора трудно създаваха опасности пред противниковите врати. В 21-ата минута Едвин Джеси сбърка една топка, което позволи на футболист на датчаните да изведе Ерцег, но Дюлгеров го затвори добре и не му позволи да шутира от границата на малкия пеналт.

В 28-ата минута малко по-настойчивата игра на Брьондби даде резултат, когато влезлият като резерва в 20-ата минута Тиблинг центрира отдясно и оставеният непокрит Ерцег вкара с шпагат от два-три метра.

Само 120 секунди след това ЦСКА можеше да изравни. Каранга се възползва от грешка в отбраната на датчаните, озова се очи в очи с Швабе, но прехвърлящият му изстрел бе отразен от вратаря. В 33-ата минута бразилецът получи топката на около 7-8 метра от вратата, но последвалият му шут бе много неточен.

В 42-ата минута вицешампионът на Дания вкара втори гол. Червените сбъркаха при разиграване в центъра на терена, последва извеждащ пас към Ерцег, който с шут от границата на наказателното поле удвои. Само две минути след това обаче Фернандо Каранга върна ЦСКА в мача. Бразилският голаджия стреля от 18 метра, Швабе закачи топката, но това не бе достатъчно и топката се озова в мрежата му за 1:2.

На полувремето Нестор Ел Маестро предприе само една смяна – Жоржиньо влезе на мястото на Джеси. Датчаните пък излязоха с доста променена единайсеторка, но въпреки това секунди след началото на втората част реализираха трети гол във вратата на ЦСКА. Той бе дело на Френо, който се разписа с мощен изстрел след триходова комбинация с по едно докосване на десния фланг. Топката срещна и напречната греда преди да влети в мрежата на Черниаускас.

В 63-та минута Жоржиньо реализира може би най-красивият гол за ЦСКА под ръководството на Ел Маестро. Топката бе лошо изчистена от защитата на Брьондби пред дъгата на наказателното поле. Там дебнеше играчът с №7, който я засече с безпощаден удар от ждроб право в долния десен ъгъл на вратата на датчаните за 2:3. По-малко от 90 секунди по-късно резултатът вече бе 3:3! Халф в светло синьо не успя да овладее на 30 метра от вратата си и топката стигна до Тиаго. Той си я нагласи на силния десен крак и с мощен удар в същия десен ъгъл, в който реализира и Жоржиньо, изравни. Две минути по-късно той бе заменен от Кристиян Малинов, а Тонислав Йорданов зае мястото на Каранга на върха на атаката. Капитанската лента отиде на ръката на Дюлгеров. Малинов веднага взе страха на съперниците с брутален шпагат, който вдигна във въздуха датски футболист и му донесе жълт картон.

В 78-та минута Антов изведе Тонислав Йорданов със страхотен пас по десния фланг. Младокът напредна на скорост и пусна в наказателното поле за Жоржиньо, който обаче бе изпреварен от вратаря на Брьондби и предотврати сигурен четвърти гол в своята мрежа.

ЦСКА – БРЬОНДБИ 3:3
0:1 Анте Ерцег (28)
0:2 Анте Ерцег (42)
1:2 Фернандо Каранга (44)
1:3 Френо (46)
2:3 Жоржиньо (63)
3:3 Тиаго Родригес (65)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 23. Александър Дюлгеров, 28. Пламен Гълъбов, 29. Борис Секулич, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 17. Енрике Рафаел, 8. Едвин Джеси, 20.Тиаго Родригес, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 33. Георги Китанов, 4. Божидар Чорбаджийски, 14. Ангел Лясков, 24. Стивън Перейра, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо, 21. Тонислав Йорданов, 22. Никола Колев

БРЬОНДБИ: 1. Швабе, 2. Гамелби, 6. Хермансон, 4. Рьокер, 3. Юнг, 19. Норгаард, 8. Фискер, 34. Линдстрьом, 7. Кайсер, 11. Ухре, 50. Ерцег

Резерви: 16. Бело, 12. Тиблинг, 13. Ларсон, 15. Коплин, 20. Вилчак, 21. Виген, 22. Нилсон, 23. Араюри, 24. Кабонго, 26. Блажек