Най-странната подготовка на ЦСКА роди изненадващи рекордьори по изиграни минути и вкарани голове

7 Dni CSKA09.07.201815840
ЦСКА - Царско село, контрола, Тиаго Родригес

В трета поредна подготовка ЦСКА не допусна загуба в контролите. Това лято червените приключиха с 3 победи и 3 равенства при 11:5 голова разлика. Тимът не вкара повече от три гола в една среща, но пък не успя да се разпише само в една – срещу Шахтьор (0:0). Също с по три успеха и три ремита армейците завършиха и през зимата, като тогава вкараха 13 гола и допуснаха 2. 8 от попаденията им обаче бяха в контролата с Дзянсу. През миналото лято пък ЦСКА спечели всичките си 7 спаринга при 19:6 голова разлика.

27 футболисти взеха участие в контролите на ЦСКА. Тонислав Йорданов и Жеферсон завършиха като лидери по минути, съответно с 317 и 315. Другият с над 300 минути е Тиаго (303).

За червените са играли 15 българи и 12 чужденци. Най-възрастният използван е Бодуров (32 г.), а най младият – Антов (17 г.). Младокът завърши 4-и по минути в контролите с 296. Той беше използван само като вътрешен халф.

Португалският плеймейкър завърши проверките и като голмайстор – Тиаго бе точен 3 пъти срещу  Нагазаки, Брьондби и Царско село.

Червените реализираха 6 от головете си с десния крак, тези с ляв са 3, а с глава – 2.

Едно от новите попълнения Борис Секулич бе използван на три различни поста в контролите. Той игра най-често като десен бек, срещу Царско село записа цяло полувреме като централен защитник, а срещу Шахтьор за кратко бе и ляв бек. Дюлгеров пък бе използван поравно в центъра на отбраната и като десен бек. От другите нови Жоржиньо игра като ляво и дясно крило, Перейра бе използван само като десен бек, а Бикел – като вътрешен халф.

ЦСКА вкара почти поравно през двете полувремена. Преди почивката армейците се разписаха 5 пъти, а  през втората част – 6. Най-много бяха попаденията между 61-ата и 75-ата минута – 3 от всички 11.