Това се казва завръщане! Фамозен гол на Тиаго пречупи ФК Рига, Европа пак ще говори за ЦСКА (СНИМКИ)

7 Dni CSKA12.07.20187220
ЦСКА - ФК Рига, Лига Европа, играчи, радост, Тиаго Родригес

ЦСКА се завърна с победа в Европа! Армейците се наложиха с минималното 1:0 над латвийския ФК Рига в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. В герой за ЦСКА се превърна Тиаго Родригес, който взриви препълнения стадион “Българска армия” с брилянтен гол. Фамозното попадение на португалеца бе идеалният начин, с който ЦСКА да отбележи завръщането си в европейските клубни турнири след 4-годишно прекъсване. А успехът на ФК Рига бе под номер 85 за червените в Европа.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро бе избрал нестандартен изпълнител за ролята на централен нападател с оглед на продажбата на Фернандо Каранга в Китай. На върха на червената атака действаше Тиаго Родригес, а по двете крила нападаха Енрике Рафаел и Жоржиньо.

ЦСКА започна по-добре мача и се опита да притисне съперника си под възторжената подкрепа на феновете си. Въпреки силния старт обаче Витаутас Черниаускас трябваше да показва класа още в 8-ата минута. Тогава Дейвис центрира към оставения напълно непокрит Енин, който засече топката от 5-6 метра, но стражът на червените някак изби в корнер.

Постепенно армейците налучкаха верния ритъм и започнаха по-смело да поглеждат към противниковата врата. В 20-ата минута Жоржиньо получи пас зад гърба на гостуващата отбрана, към Тиаго, но последвалият удар на португалеца не затрудни Озолс. Въпреки игровото си преимущество обаче играчите на ЦСКА така и не успяваха да сътворят чисто голово положение, тъй като латвийците се бранеха изключително организирано.

СНИМКИ ОТ ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА РАЗГЛЕДАТЕ ТУК

В последната минута на първата част от Витаутас Черниаускас трябваше да показва класа. Гостите се възползваха от грешка на червената отбрана, след която Вусурович излезе очи в очи с вратаря ни. Играчът на ФК Рига не се поколеба и изстреля истински снаряд към вратата на ЦСКА, но Черниаускас демонстрира невероятен рефлекс и изби в корнер.

На почивката Нестор Ел Маестро смени инертния Енрике и пусна в игра Едвин Джеси. Промяната даде резултат и само 4 минути след подновяването на играта ЦСКА откри резултата. Тиаго Родригес получи топката на около 30-ина метра от вратата на гостите, нагласи си топката и с топовен шут простреля Озолс за 1:0. Попадението на португалеца хвърли в делириум феновете на стадион “Българска армия”, които от 11 години чакаха момента да се зарадват на гол в европейските клубни турнири в своя храм.

Голът успокои футболистите на ЦСКА, които заиграха много по-уверено и тотално взеха контрола в мача.

СНИМКИ ОТ ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК

В последните 10 минути ЦСКА на два пъти можеше да вкара втори гол, но Жоржиньо и Джеси пропиляха отлични ситуации за гол. Холандеца от ганайски произход притисна Куракинс и отне топката. „Осмицата” на червените нахлу в наказателното поле и извади топката към точката за изпълнение на дузпи, където обаче Жоржиньо нанесе прекалено слаб удар, който излезе в аут.

До края попадение не падна и ЦСКА взе ценна победа преди реванша след седмица в Рига.

ЦСКА – ФК РИГА 1:0
1:0 Тиаго Родригес (49)

ЦСКА: Витаутас Черниаускас, Борис Секулич, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров (к), Жеферсон, Рубен Пинто, Валентин Антов, Жоржиньо (89 мин. Тонислав Йорданов), Кристиян Малинов, Енрике Рафаел (46 мин. Едвин Джеси), Тиаго Родригес

ФК Рига: Роберт Озолс, Владислав Габовс, Антонийс Черномордийс, Володимир Байенко (к), Антон Куракинс, Стефан Панич, Милан Вусурович (90 мин. Крис Карклинш), Иван Енин, Томислав Шарич, Джордж Дейвис, Дарко Лемаич