Първо в 7DniCSKA.bg: Съперникът на ЦСКА в Лига Европа се изложи здраво за Купата

7 Dni CSKA20.07.201810250
DijWyQ4XkAABY-4

Противникът на ЦСКА във втория предварителен кръг на Лига Европа – Адмира, се изложи здраво в турнира за Купата на Австрия. Тимът от Вакер загуби с 0:1 при гостуването си на третодивизионния Ньойзидл още в първия кръг на надпреварата.

Треньорът Ернст Баумайстер трябваше да се оправя без някои от основните си футболисти, но въпреки това възпитаниците му създадоха доста на брой положения за гол. В първите 15 минути на второто полувреме превъзходството на Адмира бе осезателно. В 59-ата минута отборът от Вакер получи правото да изпълни дузпа, която обаче бе изпусната от капитана Даниел Тот.

И както доста често се случва в съвременния футбол – ако не вкараш, ти вкарват. В 70-ата Осман Бозкурт се разписа от дузпа. До края на мача пантерите се опитаха да върнат попадението, но силите им стигнаха само за няколко разбърквания пред противниковата врата.

Съставът на Адмира: Лайтнер, Звиершиц, Щраус (19 – Айву), Бауер, Спасич, Щаркл, Тот (79 – Хюлманд),