ЦСКА стартира ударно новия сезон в Първа лига! Армейците треснаха Локо (Пд), Мауридес блесна с гол в дебюта си (Снимки)

7 Dni CSKA22.07.20186870
IMG-1e7410a706d61c9b0d9605ce438ffbf3-V

ЦСКА започна по отличен начин новия сезон в Първа лига. Армейците се наложиха с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в среща от 1-ия кръг. Успехът не дойде никак леко за възпитаниците на треньора Нестор Ел Маестро. Първите 45 минути те така и не успяха да намерят начин да пробият отбраната на гостите. На почивката в игра се появи Едвин Джеси, а ганаецът бе в основата на всичко най-интересно пред вратата на гостите. Първият червен гол за сезон 2018/19 бе дело на новото попълнение Мауридес Роке Жуниор. Бразилският голаджия се разписа с глава в началото на второто полувреме, а малко след това с гол се отчете още един от новите на “Армията” – Жоржиньо.

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро заложи на схема 4-2-3-1, като на върха на атаката бе новото попълнение Мауридес. Зад него действаше Кристиян Малинов, а на крилата бяха поставени Жоржиньо и Тиаго Родригес. В средата на терена като опорни халфове си партнираха новото попълнение Жанио Бикел и Рубен Пинто.

ЦСКА започна много надъхано мача и притисна съперника си в неговата половина. В 12-ата минута армейците сътвориха и първото по-опасно положение пред вратата на Локомотив. Жеферсон напредна отляво и центрира в полето, Милина изпусна топката и притичалият Жоржиньо я овладя. Ударът на крилото обаче профуча над вратата

Мауридес дебютира с гол на “Армията”! Бразилецът показа най-силното си качество (Видео)

Постепенно Локомотив изравни играта, а в определени моменти дори бе по-добрият отбор, и на свой ред опита няколко далечни удара. Най-опасният от тях бе в 41-ата минута, когато Умарбаев шутира от 25 метра, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Това бе последната малко по-интересна ситуация и предвид липсата на чисти положения първото полувреме логично завърши 0:0.

ЦСКА не може да пробие бетона, който Локомотив (Пд) е забъркал на “Армията”

На полувремето Нестор Ел Маестро реагира на колебливата играта на възпитаниците си. Треньорът извади от игра Жанио Бикел, а на негово място се появи Едвин Джеси. Това доведе и до вътрешни рокади в състава на ЦСКА. Малинов се върна в центъра на терена, а Тиаго Родригес се премести на коронната си позиция – зад гърба на нападателя. Само 30 секунди след подновяването на играта, Джеси проби по лявото крило и центрира в наказателното поле към Мауридес. Бразилецът без да се замисля стреля от движение с левия крак, но топката мина високо над вратата.

В 52-ата минута двамата отново повториха упражнението, което този път завърши с гол. Джеси надбяга Янко Агелов по лявоото крило и центрира към далечната греда, където дебнеше Мауридес. Бразилецът бе оставен непокрит и с много прецизен изстрел с глава насочи топката в горния десен ъгъл на вратата на гостите – 1:0. Само четири минути след това червените бяха близо и до втори гол. Малинов получи извеждащ пас отдясно и опита да намери намиращия се очи в очи с вратаря Мауридес, но Езе се хвърли на шпагат и пресече центрирането. Секунди по-късно опасен изстрел на Умарбаев от 25 метра бе избит в корнер от Черниаускас.

Отборът на Локомотив започна да прави все по-елементарни грешки в отбрана и логично възпитаниците на Нестор Ел Маестро се възползваха, за да удвоят преднината си в 62-ата минута.  Всичко започна с отлична триходова комбинация между Тиаго, Джеси и Жеферсон. Нахлулият от втора позиция бразилец отправи много акуратен пас за друго от новите попълнения Жоржиньо. Бившият играч на Сент Етиен се промъкна между тромавите Везалов и Езе, след което отблизо простреля съперниковия вратар за 2:0.

ЦСКА подчини Локо (Пд) за кеф на феновете! Ново попълнение се разписа за сефте с червения екип (Видео)

В 72-ата минута Локо можеше да върне един гол, но непокритият Михалевич шутира високо над вратата от 6-7 метра. В ответната атака ЦСКА можеше да направи преднината си класическа, но Жоржиньо от чиста позиция стреля високо над вратата. В 79-ата минута Мауридес бе заменен под бурните аплодисменти на феновете, а на негово място се появи Валентин Антов. Това доведе до нова промяна в позицията на Тиаго Родригес. Португалецът застана на върха на атаката, а Малинов пак заигра като плеймейкър.

До края интересни положения имаше и пред двете врати, но с попаденията се разминаха Елитон Торета и отново Жоржиньо.

След седмица ЦСКА ще има наглед по-лесна задача – гостуване на Витоша (Бистрица). Двубоят е на 29-ти юли (неделя) от 20:45 часа на стадион “Васил Левски”. В четвъртък пък армейците приемат австрийския Адмира (Вакер) в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Мачът на стадион “Българска армия” е с начален час 20:00 часа.

ЦСКА – Локомотив (Пд) 2:0
1:0 Мауридес Роке Жуниор (52)
2:0 Жоржиньо (63)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Жеферсон Телес, 16. Жанио Бикел (46 мин. 8. Едвин Джеси), 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов, 7. Жоржиньо (88 мин. 25. Стивън Перейра), 20. Тиаго Родригес, 9. Мауридес (79 мин. 26. Валентин Антов)

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 22. Антони Милина, 15. Димитър Везалов, 6. Стивън Езе, 29. Янко Ангелов, 16. Искандар Джалилов, 34. Игор Банович, 61. Елитон Жуниор, 21. Бирсент Карагарен, 12. Филип Михалевич, 91. Абделхаким Нур Буна, 39. Парвиз Умарбаев (89 мин. 50. Петър Шопов)