ЦСКА има своя нов герой! Звяра Мауридес уби Славия с брутален замах в края

7 Dni CSKA12.08.201818340
ЦСКА - Славия, Мауридес Роке Жуниор, Божидар Чорбаджийски

ЦСКА записа инфарктна победа при домакинството си на Славия! Армейците се наложиха с 2:1 над белите и по този начин записаха четвърти пореден успех в Първа лига. Головата машина Мауридес откри резултата в края ба първото полувреме, но Карабельов през втората част изравни. В самия край на мача отново Звяра Мауридес матира защитата на Славия.

Играчите на ЦСКА започнаха вихрено мача. Още във 2-ата минута Мауридес се размина на сантиметри с центриране на Жоржиньо. В 5-та Бодуров се озова непокрит в наказателното поле на “белите”, но не очакваше центрирането на Десподов да стигне до него и топката го удари в крака, за да излезе на метър встрани от вратата. Крилото се измъкна на скорост от Велковски в 7-та и реши да прехвърля Стериакис, но прати високо над целта. В 9-та Чорбаджийски насочи с глава след корнер, но в обсега на гръцкия вратар на гостите.

Последваха минути на доста сериозна битка, а мачът започна да се изнервя.

В 30-та Кристиян Малинов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Славия и стреля с глава, но прекалено слабо и близо до Стериакис. В 38-та вратарят имаше късмет след изстрел на Десподов от пряк свободен удар, при който топката се удари в дясната му греда, след това в гърбът му и пак в гредата. Притичалите защитници в бяло спряха Рубен Пинто да направи добавка от 1 метър и стражът улови.

В последната минута на редовното време Десподов набра скорост през центъра и бе задържан от Милен Гамаков. Крилото на ЦСКА се ядоса много и бутна съперника си, който падна на тревата. Волен Чинков реши по соломоновски ситуацията, показвайки жълти картони и на двамата.

Във втората от трите минути продължение играчът с №19 от ЦСКА получи в близост до аутлинията и центрира около точката на дузпата, където Мауридес връхлетя и с безпощаден удар с глава матира Стериакис за 1:0. За бразилския нападател това бе седми гол в седмият му мач с червената фланелка.

Второто полувреме започна с лоша новина за Нестор Ел Маестро. Жоржиньо бе фаулиран грубо и се наложи да бъде сменен принудително от Жанио Бикел. Той застана в центъра на терена до Малинов, Пинто мина зад Мауридес, а Тиаго отиде на левия фланг.

ЦСКА продължи да държи повече топката, докато “белите” изчакваха своя шанс и той дойде в 66-та минута. Димитър Велковски центрира от пряк свободен удар към вратарското поле, там Янис Карабельов се извиси и с глава прониза Черниаускас за 1:1. Това бе и първият гол, който вратарят на “червените” допусна в Първа лига този сезон.

В 73-та минута центриране на Бикел бе върнато към дузпата от Тиаго, а там Секулич с глава прати към далечния ъгъл на вратата, но на метър встрани. Минута по-късно мощен пробив в наказателното поле на Десподов завърши със силен удар в близкия ъгъл, но Стериакис внимаваше и изби.

В 78-та минута “червените” отмъкнаха топката пред наказателното поле на Славия и Десподов хитро копна над защитата за Евандро, който от въздуха стреля над гредата.

Когато всичко сочеше към равенство, Десподов получи пространство на десния фланг и центрира “късо” в наказателното поле, а Мауридес изпревари персоналния си пазач и с глава прати неспасяемо в далечния ъгъл на Стериакис, за да донесе четвъртата поредна победа на “червените” в Първа лига. Закономерно тимът на Нестор Ел Маестро е на върха в класирането, с 2 точки аванс пред Левски. Славия е на 8-о място след 4 мача, в които спечели 5 точки.

За ЦСКА предстоят много важни 7 дни, в които ще играе срещу Копенхаген в Лига Европа и срещу Лудогорец в Първа лига.

ЦСКА- СЛАВИЯ 2:1
1:0 Мауридес (45)
1:1 Янис Карабельов (67)
2:1 Мауридес (90)

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Борис Секулич, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто (72 мин. 10. Евандро), 15. Кристиян Малинов (86 мин. 23. Александър Дюлгеров), 7. Жоржиньо (51 мин. Жанио Бикел), 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго Родригес, 9. Мауридес

Славия: 32. Антонис Стериакис, 25. А. Александров, 15. Александър Станиславлевич, 55. Андреа Христов, 23. Владислав Узунов (59 мин. 11. Кристиян Пешов), 33. Галин Иванов, 35. Георги Йомов (21 мин. 8. Славчо Шоколаров), 19. Димитър Велковски, 38. Милен Гамаков, 7. Милчо Ангелов, 10. Янис Карабельов