ЦСКА взе само точка в Коматево! Армейците не защитиха шампионските си амбиции срещу Ботев

7 Dni CSKA01.09.20185951
Ботев (Пловдив) - ЦСКА, Тиаго Родригес

ЦСКА стигна само до 0:0 срещу Ботев Пд в Коматево, в мач, изпълнен със здрави единоборства и малко положения. Армейците във второ поредно гостуване не успяха да вкарат, след като загубиха от Лудогорец (0:1). Те показаха беззъба и безидейна игра и двубоят закономерно завърши без голове.

Опасните положения в срещата бяха малко, а армейците показаха една от слабите си продукции под ръководството на Нестор Ел Маестро. Това бе първо равенство и за двата отбора през този сезон.

Както се очакваше, Ел Маестро заложи на същите 11 от разгрома над Верея (4:0), но този път армейците
далеч не показаха атрактивна игра в атака.

Първото полувреме бе доста оспорвано, с много нарушения и нерви, като и двата отбора предимно се
надлъгваха, а чистите голови ситуации липсваха. В самия край реферът Волен Чинков имаше пълни основания да отсъди дузпа за Ботев, но не го направи. При гостуването на канарчетата на “Армията” през ноември 2017 г. пък той даде измислен наказателен удар в тяхна полза (1:1).

Още в 63-ата секунда Кампос можеше да вкара сглава след центриране от корнер на Неделев, но стреля в аут. В 13-ата минута Джеси отправи остро подаване по земя в наказателното поле, получи се разбъркване, но Мауридес и Десподов не успяха да стигнат до топката. Малко след това Десподов бе изведен сам срещу вратаря от Мауридес, но нападателят се забави и Ничев изби. Тъчреферът Петър Митрев пък вдигна и несъществуваща засада в ситуацията.

Ботев затваряше добре фланговете на ЦСКА и от това червените бяха силно ограничени в атака. Домакините бяха стабилни в отбрана, по-опасни в нападение, а до полувремето често надиграваха съперника в средата на терена.

ЦСКА се препъна в Коматево срещу Ботев

Едва в 37-ата минута ЦСКА отправи първия си точен удар в срещата – Бодуров стреля с глава след
центриране на Десподов от фаул, но Кайзер по никакъв начин не бе затруднен. 60 секунди по-късно Десподов отне от Филипов и проби остро, но сбърка при подаването.

В края на първата част стана доста интересно. В 42-ата минута Ботев организира най-добрата си
атака до почивката, при която Минев подаде на Балтанов, а той насочикъм Неделев. Офанзивниятхалф шутира от движение от 18 метра, но Черниаускас направи добро спасяване и изби встрани.

ЦСКА стартира агресивно след почивката и в първите 15 минути притисна съперника в неговата половина.
В 51-ата минута Десподов центрира от фаул, а Бодуров засече с глава с гръб към вратата, но насочи топката на сантиметри покрай гредата в аут. Това бе най-добрата възможност за армейците до този момент. Те продължиха с натиска, като често центрираха в наказателното поле, но отбраната на Ботев се справяше в повечето случаи. В 58- ата минута Мауридес успя да надскочи Димитров и да стреля с глава след центриране на Секулич, но прати топката в аут.

Постепенно Ботев изнесе играта извън своята половина, като атакуваше основно отдясно и отправяше
опасни центрирания в наказателното поле. Чорбаджийски на няколко пъти се намесваше добре и чистеше,
но на моменти червените увисваха. Така в 70-ата минута Вутов овладя непокрит отляво и шутира силно,
но стабилният в мача Черниаускас отново направи добро спасяване и изби. В 81-ата минута пък ЦСКА организира опасна контра, преминала през Десподов, Мауридес и Жоржиньо. Крилото излизаше сам срещу вратаря, но Димитров го настигна и изби топката от краката му. Това бе най-чистата ситуация за армейците в двубоя.

В крайна сметка двата отбора не успяха да се излъжат и завършиха 0:0. ЦСКА не защити шампионските
си амбиции в Коматево и не заслужаваше да победи.

Ботев (Пловдив) – ЦСКА 0:0

Ботев: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 6. Костадин Ничев, 23. Йордан Минев, 17. Лъчезар Балтанов (76 мин. 16. Васил Шопов), 18. Радослав Терзиев, 8. Тодор Неделев, 93. Густаво Афонсо (64 мин. 39. Антонио Вутов), 9. Диого Кампос (88 мин. 2. Джонатан Соуза), 20. Стивън Петков

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27.Борис Секулич, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров, 14.Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто(78 мин. 16.Жанио Бикел), 15. Кристиян Малинов, 19. Кирил Десподов, 20. Тиаго (65 мин. 7. Жоржиньо), 8. Едвин Джеси (78 мин. 10.Евандро), 9. Мауридес