Българи, юнаци! Лъвовете с четирима от ЦСКА нокаутираха грубияните от Норвегия

7 Dni CSKA09.09.201812840
България - Норвегия, национален отбор, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Кирил Десподов

България записа втора поредна победа в групата си в Лигата на нациите. Трикольорите излъгаха Норвегия с 1:0 с гол на резервата Радослав Василев в 58-та минута на националния стадион “Васил Левски”.

Гостите създадоха повече опасни положения, но бяха спрени от Пламен Илиев през първата част, а и капитанът им направи много сериозен пропуск.

Играчите на Петър Хубчев проспаха първите 45 минути, в които се бранеха в глуха защита, но през втората част дадоха страхотен отпор на норвежците, които играеха изключително грубо и извършиха над 30 нарушения в течение на мача.

Логично това доведе и до червен картон в техните редици в 88-та ми, но твърде късно, за да окаже влияние върху срещата.

Трима играчи на ЦСКА започнаха като титуляри от първата минута – Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски и Кирил Десподов. В края на мача пък в игра се появи и Кристиян Малинов. Младокът Ангел Лясков остана на резервната скамейка.