Николай Бодуров над всички в националния отбор! Вижте как оцениха играчите на ЦСКА

7 Dni CSKA10.09.201811770
България - Норвегия, национален отбор, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Кирил Десподов

България започна отлично участието си в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Победихме с 2:1 Словения в Любляна, а след това се наложихме с 1:0 над Норвегия на “Васил Левски”. Така лъвовете са на първо място в Лига С. В двата сблъсъка националите действаха компактно и излъгаха съперниците си. Над всички бяха Пламен Илиев и Николай Бодуров.

Божидар ЧОРБАДЖИЙСКИ

Справи се на ниво и в двата двубоя. В по една-две ситуации във всеки мач увисваше и си изпускаше човека, но като цяло бе стабилен. Имаше повече проблеми при гостуването ни. Но тогава бе и най-впечатляващата му намеса, от която тръгна атаката за първия гол на Божидар Краев. Той пресира противников нападател зад центъра, отигра топката и даде отлични перспективи за контраатака, която се оказа голова. Срещу здравите норвежци плуваше в свои води. Направи така, че Бьорн Маарс Йонсен да бъде сменен на почивката.
СРЕДНА ОЦЕНКА ОТ ДВАТА МАЧА: 6.5

Николай БОДУРОВ

Заедно с Пламен Илиев бе над всички в срещите. Уверено командваше отбраната, подвикваше на по-младите си съотборници и им подсказваше къде да застанат. Едва ли може да преброи колко центрирания на съперниците изчисти. Бе като скала, не трепна в нито един момент. Представи се по същия начин и срещу Норвегия. Синхронът, който е изградил с Чорбаджийски в ЦСКА, му помогна. Видно е, че се превръща в лидер на отбора заедно с Ивелин Попов. Отличи се с редица решителни намеси. Присъствието му на терена внася сигурност, самочувствие и опит. СРЕДНА ОЦЕНКА ОТ ДВАТА МАЧА: 7.5

Ангел ЛЯСКОВ

Това 20-годишно момче няма да иска лятото да свърши – дебют за ЦСКА в елита, първи мачове в Европа, повиквателна за националния отбор и първи двубой с лъва на гърдите! Влезе на пожар срещу Словения – смени на почивката контузения Божиков. Включи се с огромно желание. С всяка изминала минута ставаше все по-уверен в действията си. В края на мача бе с решителна намеса – с добро заставане с тяло, предотврати гол в мрежата ни.
ОЦЕНКА ЗА МАЧА СЪС СЛОВЕНИЯ: 6.5

Кристиян МАЛИНОВ

Влезе като тактическа смяна в двубоя срещу Норвегия. За десетината минути, в които бе на терена, действа доста енергично. Трябваше да руши атаките на съперника и го направи.
БЕЗ ОЦЕНКА

Кирил ДЕСПОДОВ

Бе принуден да подчини качествата си на колектива и нямаше толкова свобода за изява. Стремеше се да влиза здраво в единоборствата и свърши добра работа в дефанзивен план. В Словения бе човекът, който даде отличен пас на Краев, след който падна първият гол в мрежата на домакините. В края на мача пък изкара два жълти картони на противници, които го фаулираха, преди да се озове на стрелкови позиции. Отличи се с един много добър пробив в Словения. Бе значително “по-тих” срещу Норвегия, когато играта на отбора бе значително подефанзивна, а и съперникът по-силен.