Треньорът на ЦСКА защити Черниаускас: Няма да забравя как Витаутас ни спаси с Рига

7 Dni CSKA17.09.201832960
ЦСКА - Черно море, Нестор Ел Маестро

Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро защити вратаря Витаутас Черниаускас след куриозния автогол,
който си вкара срещу Черно море (3:1).

“Не съм говорил нищо конкретно с Черниаускас. Той е достатъчно опитен, за да знае, че тези неща са нормални. Аз си спомням първия ми мач начело на ЦСКА – срещу Рига у дома. Голям мач, много публика, бях изнервен. Никога няма да забравя спасяванията, които той направи през първото полувреме и ни
остави в мача. Да, понякога вратарят печели мачове за теб, друг път отборът трябва да играе за него. Всичко вече е забравено, представихме се много добре”, каза Ел Маестро.

“Играта ни през второто полувреме беше фантастична. Нетипично за България и двата отбора пресираха високо, и то постоянно. Когато отборите са свежи, мачът се получава малко див. След почивката интензитетът на пресата на Черно море не беше толкова голям, успяхме да се освобождаваме често и след
третия гол вече играхме впечатляващо”, добави Нестор.

“Много хора очакват да печелим с по 5 гола разлика. Интересно, че това се отнася само за нашия отбор, защото досега в първенството не видях много големи резултати. Странно е, че вкарахме два гола, които са претенденти за изпълнение на месеца, а в същото време пропуснахме 5-6 много чисти положения. Феновете бяха щастливи накрая, което е най-важното”, допълни Ел Маестро.